Mersin Bşb, geçtiğimiz yıla oranla bütçeyi yarı yarıya düşürerek Beko Basketbol Ligi’nde 9. Sezonuna girmeye hazırlanıyor.

12-13 sezonunda tarihinin en yüksek bütçesiyle ligde mücadele veren güney temsilcisi yanlış kadro planlaması ve ligin ilk yarısında tüm maçlarını deplasmanda oynamasının vermiş olduğu dezavantajla sezonun en büyük hayal kırıklıklarından biriydi. Aslına bakarsak ligin ilk yarısında dışarıda oynadığı 15 maçta alınan 5 galibiyet play off hedefleri için fena sayılmazdı ama Omar Sneed’in uzun süren sakatlığı, ardından çocuğunun vefatı ve takımdan ayrılması kilit noktalardan biri diyebiliriz. Her ne kadar koç maddi imkansızlıklar bize bu hamleleri yapmaya izin vermedi dese de Omar’ın gidişinin ardından Scales yerine hareketli bir uzun alınsa Mersin için farklı şeylerden söz edebilirdik.

İçeride oynadığı Antalya Bşb maçında Rahim Rızvanoğlu son saniyede o basketi atsa Mersin belki de şu an Tb2l’de mücadele ediyor olacaktı. 2. Yarı tüm maçları içeride oynayacağız, play off yaparız diyen takım; kıl payı ligde kaldı.

Mete Babaoğlu topu, ligde daha önce oynamış o havayı soluyan yabancılara teslim eden bir kadro kurmuştu. Bu senede aynı yapılanmayla devam ediyor.

Henderson (Erdemir),Samardziski (Olin), Barbour (Erdemir), gelen yabancılar. Mersin’in yabancı bir uzun daha transfer etmek istediğini hatırlatalım. Bunlara ilave olarak Buğrahan Tuncer, Nusret Yıldırım, Levent Bilgin bu sezon Mersin’in yerli transferleri. Geçen sezondan kadroda kalan isimler Altan Erol, Berkay Şalcı ve Tibet İlhan.

Mutlu (Galatasaray), David Holston (Artland Dragons) ve Hakan Erol da (Dsi Era)’yla anlaştı.

Ayrıca bu sene Mersin Aşut Spor Kulübü adı altında Ebbl’de mücadele etmeye hazırlanan ciddi bir yapılanma var. Mersin Bşb forma şansı vermediği genç oyuncularını orada oynatmayı düşünürse onların gelişimine daha fazla katkı sağlayacağını düşünüyorum, geçen senede net olarak görüldü ki sadece yabancı oyuncuların üzerine kurulu bir düzen vardı.

Koç, twitter üzerinden bütçemiz düşük ama bir şeyler yapmaya çalışacağız dese de Mersin’in bu yıl geçen seneye göre şanslı olacağını düşünmüyorum.

12 Ağustos’ta başlayacak yeni sezon hazırlıklarıyla beraber 2 ay gibi uzun bir süre var ligin başlamasına, bekleyip görelim.

Salon konusuna gelince; Mersin Bşb yıllardır mücadele ettiği 1750 kişi kapasiteli Edip Buran salonuna da veda etmeye hazırlanıyor… Takım artık maçlarını 7500 kişi kapasiteli Servet Tazegül Spor Salonu’nda oynayacak.

Mert Ünal - twitter.com/tazemeta

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir