Dirk Nowitzki son kez Houston’da

Haziran ayında 41 yaşına girecek olan veteran Alman için artık veda vakti yaklaşıyor. Chris Paul dahil birçok oyuncunun örnek aldığı usta isim artık yorgun. Bugün sahada yer aldığı dakikalar içerisinde bunu hissedebiliyorsunuz. Ginobili ayni hissi vermemişti mesela, bu adam bir beş sene daha oynar diye düşünüyordum. Carter, Ginobili, Duncan gibi oyuncular son damlasına kadar terini parkeye akıtırken Türk basketbolunda oyuncularımızın 32-33 yaşlarında havlu atmaları ayrıca tartışılması gereken bir konu.

Houston kadrosundaki değişiklikler işe yaradı

Takas döneminde Shumpert’ı ve Capela’nın sakatlığı nedeniyle Faried’ı Nets’ten kadrosuna katan Rockets’ın güzel hamleler yaptığını söyleyebilirim.

Capela’nın müthiş performansı sonrası Fareid’ın Nets’te bulduğu düşük süreler sonrasında nasıl katkı sağlayacağı konusunda büyük soru işaretleri varken son bir ayda oynadığı basketbolla ve Durant, Giannis gibi yıldızlardan daha yüksek şut yüzdesiyle ne kadar doğru bir hamle olduğunu kanıtladı. 10 yıllık NBA kariyerinin en güzel günlerini yaşıyor.

Shumpert takıma enerjisiyle olumlu katkı sağlayacaktır. Çok ilginç olan bir anektot ise Harden’ın bugüne kadar kenarda çok fazla kisiyi ciddiyetle dinlediğini görmemiştim, her molada Shumpert uzun uzun oyun anlattı Harden’a, Harden da çok ciddi bir şekilde dinledi. Bu saygı nereden geliyor bilmiyorum.

Israrla ve yeniden Doncic overrated!

Nedenini bilmemekle ama oynadığı basketbola saygı duyarak Luka’nın altın çocuk olduğuna inanmıyorum. Savunması çok kolay bir oyun kurucu, bugün tekrar gördük ki ihtimam gösterip üzerinde savunma kurguları yaptığınız zaman top kayıpları ciddi çoğalıyor.

Çaylak olarak bulduğu süreler ve kullandığı şut oranlarını farklı bir çaylağa verseniz aynı etkiyi ondan da alırsınız diye düşünüyorum.

Tucker’dan ankle-braker yiyen birini sevmemi beklemeyin lütfen benden. 😊

Harden ve 30 sayı inadı

Hepimiz işi gücü bırakalım, Harden’ın tarihe yazılması için emek verelim. Böyle bir durum takım sporlarında takımın başarısının önüne geçmemeli. Tamam 30 maç üst üste 30+ atmak herkese nasip olmaz, herkese de izlemek nasip olmaz. Belki bu konuda şanslıyız ama bu arkadaş tarihe geçecek diye maç sonlarında panik havası oluşmasının, 20 sayıyla öndeyken maçı riske atacak işlere girişilmesinin  hiçbir manası yok.

Önumuzdeki maçta 30+ atarsa Chamberlain ile eşitleniyor, onu bir an önce yakalasın ve geçsin de herkes rahat bir nefes alsın. Kobe’nin geçen hafta röportajda söylediği gibi “Bu oyun anlayışıyla şampiyon olamazsınız.”

Bahadır Erdil

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir