Yasemin Horasan, Sariye Kumral, Zeynep Gül Aktaş Altyapı Milli Takımların menajerleri oldu

Kadın basketbolunun içerisinde uzun yıllar yer alan Yasemin Horasan, Sariye Kumral ve Zeynep Gül Aktaş, Altyapı Milli Takımların menajerleri oldu.

Milli oyuncular, basketbolun içerisinde Altyapı Milli Takımlarıyla kalmaya devam edecek. Yasemin Horasan U18 Genç Kız Milli Takımın, Sariye Kumral U20 Ümit Kız Milli Takımın ve Zeynep Gül Aktaş da U16 Yıldız Kız Milli Takımın menajerleri olacak. Konuyla ilgili Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım ile Kadın Milli Takımlar Teknik Koordinatörü Aziz Akkaya önemli açıklamalarda bulundu.

Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım:

”Başkanımızın ve yönetimimizin vizyonu doğrultusunda, yaz başında A Milli Kadın Takımımızın Menajerliğine Zeynep Gül Ene getirildi. Sonrasında da Altyapı Milli Takım Koordinatörümüz Aziz Akkaya ile yapılan görüşmeler sonucunda takım menajerliği pozisyonuna, oyunculuk kariyerlerini noktalamış üç ismin getirilmesi uygun görüldü. Yasemin Horasan, Sariye Kumral ve Zeynep Gül Aktaş, bu dönemden itibaren tecrübelerini genç oyunculara aktaracaklar.”

Kadın Milli Takımlar Teknik Koordinatörü Aziz Akkaya:

”Kadınlarda altyapı milli takımlarımızı Yasemin Horasan, Sariye Kumral ve Zeynep Gül Aktaş’a emanet ettik. Kadın basketbolumuza uzun yıllar hizmet etmiş bu oyuncular, kariyerlerini noktaladıktan sonra Altyapı Milli Takımlarında görev yaparak tecrübelerini genç oyunculara aktaracaklar. Bundan sonra da oyunculuk kariyerlerini tamamlayan eski basketbolcuları havuzun içerisinde tutmak ve o isimlere görevler vermek istiyoruz. Çünkü o formayı terleten ve havayı bilen sporcular bizim için çok değerli.”


  • Kaynak: Türkiye Basketbol Federasyonu resmi sitesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler