“Yabancı Oyuncularımız Lider Karakterli”

Türkiye Basketbol Ligi ekiplerinden Tofaş’ın Antrenörü Erhan Toker, “Hem yerli hem de yabancı oyuncularımızın performansından memnunum. Yabancı oyuncularımız, lig tecrübeli gençlerimize liderlik de yapıyor” dedi.

Bursa temsilcisi, Bolu’daki kampın ardından sezon hazırlıklarının ikinci bölümü kapsamında ilk antrenmanını Toker yönetiminde kulüp tesislerinde gerçekleştirdi.

Toker, antrenman öncesi gazetecilere, Bolu’da iyi bir çalışma ortamı yakaladıklarını söyledi.

Kampa, milli takım kampında bulunan Samet Geyik dışında tüm oyuncuların katıldığını dile getiren Toker, şöyle konuştu:
“Hem yerli hem de yabancı oyuncularımızın performansından memnunum. Yabancı oyuncularımız, lig tecrübeli gençlerimize liderlik de yapıyor. Türkiye Kupası maçlarına kadar, Bursa’da oynayacağımız Cevat Soydaş Turnuvası’nda takımın durumunu görüp eksikleri gidereceğiz. Ardından Fransa’da yapılacak turnuvada ve Ankara’daki dörtlü turnuvada mücadele ederek hazırlıklarımızı tamamlayacağız. İyi ve verimli bir hazırlık dönemi geçirmeyi planlıyoruz.”
Oyunculardan Chinemelu Elonu ise genç bir ekip olduklarını anlattı.

Bu genç kadroyla Türkiye Basketbol Ligi’nde iyi işlere imza atmak ve Uleb Avrupa Kupası’nda ses getirmek istediklerini vurgulayan Elonu, “Gençlere Samet ve Uğur’la liderlik yapacağız. 5 yabancıyla oynamak ilginç olacak. Gelen oyunculardan ikisine karşı geçen sezon oynamıştım. Diğerleri hakkında da bilgim var. Yetenekli ve takıma katkıda bulunacak isimler. Bu sezon özel olacak” ifadesini kullandı.

Kaynak: www.tbl.org.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler