Turkish Airlines Euroleague’de konuk oldukları Brose Baskets Bamberg deplasmanından 74-70’lik mağlubiyetle ayrılan Barcelona Lassa’nın Koçu Xavi Pascual maçın ardından basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İyi bir performans sergileyemediklerini söyleyen Pascual: “Galibiyetten dolayı Brose Baskets’i kutluyorum. Gerçek seviyemizde oynayamadık ve kaybettik. Son iki maçta iyi oynayamadık. Önümüze bakıp Pazar günü ve özellikle Zalgiris’e karşı iyi bir oyun ortaya koymalıyız. Bamberg iyi bir takım, benim için bir sürpriz olmadı. Çok top kaybettik. Maçın kontrolünü elimize alamadık bu da sonucun bu şekilde olmasının sebebi.” şeklinde konuştu.

Yaptığı altı asistle maçın en çok asist yapan ismi olan Pau Ribas da maçın ardından: “Euroleague’deki deplasman maçlarının nasıl geçtiğini biliyoruz ancak bu maç için yeterli fiziksel ve mental mücadeleyi gösteremedik. Skor bulmakta zorlandık, savunmaları hücumumuzu engellemeyi başardı. Savunmada iyi olduğumuz dönemlerde bile bu durum onların yaptıkları hatalara ve kaçırdıkları şutlara bağlıydı. Çalışmaya devam edip momentumumuzu geri kazanmalıyız. Önümüzdeki birkaç karşılaşmayı evimizde oynayacağız ve takım olarak iyiye gideceğiz. En iyi halimizde değiliz ve takım olarak yavaş yavaş işleri doğru şekilde yapmaya başlamalıyız.” ifadelerini kullandı.

Murat Akcan

İletişim: [email protected] Twitter: @akcanmrat

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir