Zamanın güçlü takımı Golden State Warriors’ın Genel Menajeri Bob Myers, takımın eski süper yıldızı Kevin Durant hakkında sert açıklamalarda bulundu.

ESPN’e açıklamalarda bulunan Bob Myers, takımının Kevin Durant ile yaşadığı ikinci şampiyonluğa değindi ve bunun sıradan bir şeymiş gibi yaşandığını, pek de zevkli olmadığını söyledi.

Myers’ın gündem yaratan açıklamaları şöyle:

“Kevin Durant ile kazandığımız ikinci şampiyonlukta harika bir iş başardık ama yapmamız gerekeni yaptığımızı düşünüyorduk. Zevkli değildi. Birçok insan daha farklı hissetmiş olabilir. Bu kimsenin suçu da değildi. Her olayın bir  yükü olduğunu düşünüyorum.”

Aynı zamanda Warriors organizasyonunda görev alan bazı isimler, Chicago Bulls’un 1997-98 sezonunu konu alan The Last Dance adlı belgeseli izlediklerinde Kevin Durant’in Warriors’ta geçirdiği son sezona benzer sahneler gördüklerini de ESPN’e dile getirdi. Belgeselden anlaşıldığı üzere Chicago Bulls, 1997-98 sezonunda birçok tartışmalı konuyla baş etmek durumunda kalmıştı.

1997-98 sezonunda Bulls kadrosunda yer alan ve şu anda Warriors Koçu olan Steve Kerr, benzer durumları yaşamış biri olarak şunları söyledi:

“Açıkçası belgesel 2018-19 sezonu boyunca takıma anlatmaya çalıştığım şeyi anlatıyor. O dönemde takımdaki oyunculara sürekli olarak Chicago Bulls’ta yaşadığım şeyler üzerinden örnek veriyordum. Bulls’ta yaşadığımız fiziksel ve duygusal yorgunluğun bir benzerini o takım da yaşadı. The Last Dance belgeselini izlemek bu kadar üst seviyede uzun süre devam etmenin ne kadar zor olduğunu bir kez daha hatırlattı.”

Bilindiği gibi The Last Dance belgeselinin son iki bölümü bu gece yayınlandı ve bu belgeselden yola çıkarak Warriors’ta görev alan birçok isim Durant’e yüklenmişti.


Kaynak: ESPN

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir