Warriors Genel Menajeri Myers, az maaş alan Kevin Durant’e teşekkür etti!

NBA’in en iyi oyuncularından biri olan Kevin Durant, maksimum kontrat almayarak diğer takım arkadaşları için fedakarlıkta bulunmuştu. Golden State Warriors Genel Menajeri Bob Myers, takımı koruyabildikleri için mutlu olduklarını belirtirken, katkısı olan Kevin Durant’ten övgüyle bahsetti.

Cleveland Cavaliers’a karşı oynanan NBA Finallerinde en değerli oyuncu seçilen Kevin Durant, Stephen Curry’nin maaşının yıllık 40.2 milyon dolar olmasının ardından maksimum kontrat almayı reddetmişti. Kevin Durant 36 milyon dolar kazanabilecekken, 25 milyon dolar kazanacağı kontrata imza atmıştı.

Bunun sayesinde maaş boşluğu bulan Warriors, Shaun Livingston ve Andre Igoudala’yı elinde tutmayı başarmıştı. Warriors Genel Menajeri Bob Myers’ın açıklamaları şu şekildeydi:

Kevin Durant’in az maaş almayı seçmesiyle birlikte Shaun Livingston ve Andre Igoudala’yı elimizde tutabildik. Eğer Durant bu fedakarlığı yapmasaydı şu an daha kötü bir kadromuz olabilirdi. Bu, Kevin’in nasıl biri olduğunu ve başarılı olmaya ne kadar odaklandığını kanıtlıyor. Onun sayesinde şampiyon kadroyu elimizde tuttuk ve yine en büyük favorilerden birisiyiz.

Hatırlanacağı üzere Warriors bu yazı çok meşgul geçirmişti. Stephen Curry ile 201 milyon Dolar’lık sözleşme imzalayan takım, Igoudala ile üç yıl için 48 milyon Dolar’a, Shaun Livingston ile üç yıl için 24 milyon Dolar’a, David West ile bir yıl için 2.3 milyon Dolar’a ve Nick Young ile bir yıl için 5.2 milyon Dolar’a anlaşmıştı. Yorumcular, bu yaz o kadar takas ve serbest oyuncu transferi olmasına rağmen en karlı geçiren takımın Golden State Warriors olduğunu savunuyorlar.


Kaynak: Bleacher Report

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler