Walter Tavares ve Real Madrid, kontrat görüşmelerinde uzlaşamadı

Kontrat yenileme görüşmelerinde bulunan Walter Tavares ile Real Madrid, ilk aşamada orta yolu bulamadı.

2024’te bitecek olan kontratı uzatmak için görüşlere başlayan Walter Tavares ile Real Madrid, ilk kontaklardan olumlu sonuç alamadı. Marca’nın yaptığı habere göre taraflar şu an için uzlaşma noktasından uzak durumda.

İçerikte aktarıldığı kadarıyla devam eden kontratından senede 3.5 milyon euro kazanan ancak vergiler sonrası eline 1.8 milyon euro geçen Tavares, maaşından memnun değil. EuroLeague’deki birçok yıldız ismin daha yüksek meblağlarda kazandığının farkında olan deneyimli pivot, maaşının kendi kalitesindeki oyuncularla aynı seviyeye çıkarılması beklentisinde.

Öte yandan haberde, 2024’te 32 yaşında olacak olan Walter Tavares’in, kariyerinin belki de son imzası olacak olan bu kontratta önemli bir maddi güvenceyi de cebine koymak istediği ifade ediliyor.

Ancak iki taraf henüz birbirinden uzak görünse de tarafların, önlerindeki yaklaşık 1.5 yıllık süre içerisinde uzlaşmaya varabileceği düşünülüyor. Aksi durumda kıta çapındaki birçok takımın Tavares’e kapısını açacağı ve ciddi teklifleri önüne koymaya hazır olduğu haberdeki bir diğer ayrıntı.

2017’de NBA’den döndükten sonra altı sezondur Real Madrid forması giyen Walter Tavares, geride kalan altı yılda Avrupa’nın en dominant uzunlarından birine dönüştü. İki defa (2018-19, 2020-21) EuroLeague‘de yılın savunmacısı seçilen Tavares, bu sezon da maç başı 2.5 blok ortalamasıyla ligin en elit pota savunucusu olarak dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler