2019 FIBA Dünya Kupası’nın çeyrek finalinde ABD’yi 79-89 yenerek yarı finale yükselen Fransa’nın koçu Vincent Collet maç sonundaki basın toplantısında konuştu.

Vincent Collet’nin açıklamalarından satır başları şunlar:

Çok mutluyuz zira insanların ABD hakkında söyledikleri tüm şeylere rağmen tecrübe avantajımızı kullanabildik. Onların tecrübe eksiği var ve biz de oyun planımıza sadık kalacak disipline sahibiz. Üçüncü çeyreğin sonu ve dördüncü çeyreğin başındaki birkaç dakika hücum ribaundları verdik. Bunlar canımızı çok acıtabilirdi. Yine de beraber kaldık ve kontrolü elimizde tuttuk, başladığımız işi bitirmek için doğru yola girdik. Şimdi yeniden bir sonraki maça odaklanıyoruz. Kesinlikle en zor maçımız olacak.

Mutluyuz ama soyunma odasında bir sonraki maçı konuşmaya başladık bile. Beş yıl önce çeyrek finalde İspanya’ya karşı benzer bir şey yaşamıştık. O zaman fazla mutluyduk ve yarı final maçına girmemiz 15 dakikamızı almıştı. Aynı hatayı yapmak istemiyoruz. Sonraki maça odaklanmaya çalışıyoruz zira Arjantin’in ne kadar güçlü olduğunu biliyoruz. Çok tecrübeliler, çok savaşıyorlar, gururlular. Onları tanıyoruz. Turnuvalarda bu tip durumlara alışkınlar; onlar için bir ilk olmayacak. Çok tehlikeli olacaklarını biliyoruz ve umarım Cuma günü hazır oluruz.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: [email protected] Twitter: krutkayozcan

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir