Velimir Perasovic: “Düşük yüzdeyle üçlük atsak dahi, sayı atmanın yolunu bulduk”

Anadolu Efes’in evinde Sakarya Büyükşehir Belediye Basketbol’u 83-68 mağlup ettiği Tahincioğlu BSL 10. hafta mücadelesinin akabindeki basın toplantısında Koç Velimir Perasovic konuştu.

Çok zor bir maçtı. Fiziksel olarak üstün bir Sakarya’ya karşı maça başladık. Onlar Türkiye Ligi’nin sürprizlerinden biri. Düşük yüzdeyle üçlük atsak dahi, sayı atmanın yolunu bulduk bazı geçiş hücumlarında ve uzunların ikinci şanslarında. Maç uzun süre ortadaydı ama son çeyrekte maç kopmuştu ama konsantre kaldık.

Brock Motum sırt probleminden ötürü bir haftadır bizimle değil. Umuyoruz ki iki gün içerisinde dönecek. Simon’un da ayak bileğinde bir sorunu var. Dragic de saha içinde bacağına darbe alıp kenara geldi ancak rotasyon darlığından ötürü onu yeniden oyuna alma ihtiyacı duydum.

Efes’in tecrübeli ismi Birkan Batuk da maç sonunda, “Bugün maçın zor geçeceğini biliyorduk. İki hazırlık maçı yaptık onlarla; birinde farklı yendiler, birinde galip geldik. Sert başladık. Onlarda Fall’in erkenden üç faul alması Stimac’ın daha etkili bir performans göstermesine sebep oldu. Ortaya koyduğumuz sert savunma galibiyeti getirdi. Ribaundlarda takım halinde büyük mücadele gösterdik. Hafta içinde Baskonia maçımız var. Orada da galip gelip play-off iddiamızı devam ettirmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler