Ve şampiyon Duke Blue Devils!

Kolej basketbolunda bütün sezon beklenen Mart Turnuvası dün gece tamamlandı. Sene başından beri şampiyonluğun en büyük adaylarından olan iki takımın çıktığı final maçında, galip gelip 2014-15 sezonu şampiyonu olan taraf Koç K’nin öğrencileri Duke Blue Devils oldu.

 

kaminsky

Maç karşılıklı basketlerle başladı. İlk yarının başlarında her baskette üstünlük el değiştirirken Duke Okafor&Winslow ikilisiyle, Badgers ise Kaminsky ile sayılar buldu. İlk 10 dakika tamamlandığında tabelada Duke Blue Devils’ın 17-14lük üstünlüğü vardı. İlk yarının ikinci bölümünde Badgers’da Kaminsky’e Dekker ve Hayes de katılırken Duke Blue Devils’de Justise Winslow özellikle bir dönem hem savunmada hem hücumda takımı sırtladı. Yarının sonlarına doğru Quinn Cook’un da skor üretimine dahil olmasıyla Duke farkı 6 sayıya kadar çıkarttı ancak Badgers’ın tepki vermesi gecikmedi. Dekker,Hayes,Kaminsky üçlüsüyle etkili olan Badgers ilk yarı biterken 31-31lik beraberliği yakaladılar.

 

winslow
İkinci yarıya da Badgers çeyreği bitirdiği ivme ile başladı. Koenig ve Dekker ile sayılar bulan takım kendi lehine 5 sayı fark yarattı. Bu noktadan Duke adına Badgers’ın ataklarına karşılık vermeye çalışan attığı basketlerle Tyus Jones oldu. İkinci yarının ilk molasına da 44-39luk Wisconsin üstünlüğüyle gidildi. Mola sonrası Badgers’ın ivmesi kesilmedi ve Quinn Cook’un basketine Kaminsky ve Hayes ile karşılık vererek farkı arttırmaya devam etti. Ancak bu dakikalarda ortaya çıkan Grayson Allen,Duke’un ihtiyacı olan kıvılcımı yaktı. Attığı basketlerle vee çizgiden bulduğu sayılarla adeta tek başına bir direniş yaratan Allen farklı eriterek 4 sayıya indirdi ve Allen’a Tyus Jones da katılınca fark kapandı ve karşılaşmada beraberlik sağlandı. Bu andan itibaren Wisconsin’de Badgers yeniden direksiyona geçip takımı adına sayılar bulurken Mavi Şeytanlarda Justise Winslow Kaminsky’e karşılık veren isim oldu. Son 3 dakikaya kadar bu şekilde karşılıklı sayılarla giden maçta son düzlükte bir anda Okafor ve Jones ile yeni bir ivme yakalayan Duke, farkı 5 sayıya kadar çıkarttı.Koenig’in asistleriyle sayılar bulan Hayes ve Kaminsky’e Tyus Jones karşılık ve Winslow cevap verdi ve 5 sayılık üstünlüğü son 15 saniyeye kadar taşıdı Koç K’nin öğrencileri. Bu son hücumda önce Dekker ile sonra Hayes ile üst üste iki üç sayılık atıştan isabet bulamayan Badgers maçı da 68-63 kaybetti.

Maçın sonunda Duke tarafında Tyus Jones 23 sayı 5 ribaund 1 asistle, günün sürpriz kahramanı Grayson Allen 16 sayıyla,Justise Winslow 11 sayı 9 ribaund 1 asist 1 top çalma 3 blokla,Jahlil Okafor ise 10 sayı 3 ribaundla maçı tamamladı.

Badgers’da ise Frank Kaminsky 21 sayu 12 ribaund 2 asist 1 blokla,Sam Dekker 12 sayı 8 ribaund 2 asistle,Bronson Koenig 10 sayı 4 asistle,Nigel Hayes ise 13 sayıyla maçı tamamladı.

Finalin En Değerli Oyuncusu(MOP)

 

tyus jons

Duke Blue Devils

dukefinalbs
 

Wisconsin Badgers

badgersfinalbs

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler