Vassilis Spanoulis: “Olympiacos’un tarihini ben değiştirmedim”

Vassilis Spanoulis, forma emeklilik töreninin ardından konuştu.

Olympiacos, efsane oyuncusu Vassilis Spanoulis’in 7 numaralı formasını dün akşam oynanan Olimpia Milano maçı sonrası emekli etti. Milano’nun 57-50’lik üstünlüğüyle sonuçlanan karşılaşmanın ardından konuşan efsane isim, duygu ve düşüncelerini paylaştı.

“Benim için harika bir şekilde sonuçlanan iki günlük bir etkinlik. Özellikle bugün, hayatım boyunca benim için silinmeyecek bir hatıra olarak kalacak çünkü bu, Olympiacos’ta yaptığımız her şeyin ödülü. Bunlar başkanlar Sayın Giorgos ve Panagiotis Angelopoulos sayesinde yapıldı. Bugünlere ulaşan 11 yıl boyunca benim için yaptıklarından dolayı onlara herkesin önünde bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Kalbimin derinliklerinden teşekkür ederim.”

“Olympiacos bize sadece basketbolla ilgili değil, hayat ile ilgili deneyimler de kazandırdı. Zorluklara rağmen kazandığımız başarılarla sağlam temeller üzerine bir takım inşa ettik. Birçok kişi Spanoulis’in Olympiacos tarihini değiştirdiğini söylüyor. Ancak ben değiştirmedim. Sayın Giorgos ve Sayın Panagiotis Olympiacos’u canlandırıp Avrupa’nın zirvesine taşıyan kişilerdir. Çünkü bana yeteneğimi ve liderliğimi gösterme fırsatı verdiler.

Olympiacos tarihinin en önemli isimlerinin başında gelen Vassilis Spanoulis, 2021 yılında basketbol kariyerini bitirme kararı alarak başantrenörlüğe ‘merhaba’ demişti. 2010-2021 yılları arasında Olympiacos forması giyen Spanoulis, şu sıralar Yunanistan Ligi ekiplerinden Peristri’de koçluk görevini sürdürüyor.

Efsane oyuncu, Olympiacos ile iki kez Turkish Airlines EuroLeague şampiyonluğu sevinci yaşadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler