Vassilis Spanoulis, neden her zaman Olympiacos’ta oynamak istediğini paylaştı

Vassilis Spanoulis, Olympiacos’ta oynama arzusunun temelinde yatan unsurları dile getirdi. 

Bugün onuruna bir organizasyon düzenlenecek ve 7 numaralı forması emekli edilecek olan Vassilis Spanoulis, bu özel gece öncesinde açıklamalarda bulundu.

Olympiacos formasıyla iki EuroLeague şampiyonluğu başta olmak üzere sayısız başarıya imza atan 41 yaşındaki efsane isim, NOVASports’a verdiği röportajda, Olympiacos için oynama arzusunu kariyerinin başı dahil olmak üzere uzun süre boyunca taşıdığını söyledi:

“O zamanlar Olympiacos 15 yıldır başarısız olan bir takımdı. Kupa anlamında da geriye düşmüşlerdi. Ancak arkasında milyonlarca taraftar vardı. Her zaman böyle bir takıma gitmek istemiştim.”

Vassilis Spanoulis, 2006/07 sezonunu Houston Rockets formasıyla geçirdikten sonra Avrupa’ya döndüğünde asıl isteğinin Olympiacos’a imza atmak olduğunu ama bunun o günkü koşullarda gerçekleşemediğini de itiraf etti:

“O zamanlar konuşmuştuk ama transfer gerçekleşmemişti. NBA’den döndükten sonra bile ilk planım Olympiacos ile imzalamaktı ancak olmadı. Yakın zamanlarda hiçbir şey elde edememiş bir takıma gitmek ve başarılı olmasına yardım etmek istiyordum. Beni motive eden şey buydu.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler