Vassilis Spanoulis koç olarak parkelere geri dönüyor! #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague tarihinin en büyük oyuncularından biri olan Vassilis Spanoulis sahalara başantrenör olarak geri dönüyor. 

Geçtiğimiz sezonun sonunda emekli olan Vassilis Spanoulis basketboldan uzak kalamadı. Efsane isim bugün yapılan açıklamaya göre 2022 EuroLeague Basketbol Adidas Next Generation Turnuvası’nda görev alacak. 21 Ocak 2021’de görev süresi başlayacak olan Spanoulis, ANGT Münih’in başantrenörlüğünü yapacak.

Vassilis Spanoulis basketbol parkelerindeki yeni göreviyle ilgili şu ifadelerde bulundu:

“Basketbol bana çok fazla şey verdi, basketbolun bana verdiklerini geri vermek için onların yaşlarında olduğum dönemde aynı hayalleri kurduğum genç oyunculara koçluk yapma fırsatına karşı koyamazdım. Bu organizasyon neredeyse 20 yıldır sürekli gelişim gösterdi. Ben de sporumuzun gelecekteki bazı yıldız oyuncularıyla çalışmaktan büyük bir şeref duyacağım. Başlamak için sabırsızlanıyorum.”

Olympiakos’la olan 10 yıllık serüvenine 2021’de nokta koyarak emekli olan Yunan oyuncu EuroLeague tarihinin en çok sayı atan oyuncusu konumunda. Ayrıca biri Panathinaikos’la, ikisi Olympiakos’la olmak üzere toplam üç EuroLeague şampiyonluğu ve üç Final Four MVP’liği bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler