Vasilije Micic: ”Bir sonraki durağım NBA olacak”

Anadolu Efes’in yıldız ismi Vasilije Micic, Sport Klub’a röportaj verdi.

Son 2 EuroLeague sezonunun şampiyonu Anadolu Efes’in MVP’si Vasilije Micic, EuroBasket 2022’de Sırbistan forması giymeye hazırlanıyor.

Sport Klub’a verdiği röportajda Anadolu Efes’te kalması hakkında konuşan Sırp oyun kurucu ”NBA’e gitmem için son tarih 20 Temmuz’du ve takım değiştirmeyerek Anadolu Efes’te kaldım. Ancak son tarihten önce bile, olası herhangi bir gelişmeyi bekledim. Her olasılık benim için çok iyiydi. Daha fazla bir şey söylemek ve takımla olan ilişkime zarar vermek istemem.” ifadelerini kullandı.

NBA olasılığını devam ettiren Micic, kariyerinin devamıyla ilgili ”Bir sonraki durağım NBA olacak. Şu ana kadar olmadı ama sakince bekliyorum. NBA’den biraz şüphe duydum. Bu şüphe, benimle benzer pozisyondaki herkeste var, sadece bende değil. Tabi Nikola Jokic ya da Luka Doncic olmadığınız sürece…” açıklamasında bulundu.

NBA’e gitmesinin şart olmadığından bahseden Micic ” Kendimi NBA’de kanıtlamam gerektiğini düşünmüyorum. Mevcut durum benim için iyi.” ifadesinde bulundu.

28 Ağustos’ta Türkiye ile karşı karşıya gelecekleri mücadeleden de bahseden Sırp oyun kurucu ”Türkiye’ye karşı kolay bir mücadele olmayacak. Ama yüksek hedefleriniz varsa, onlara kolay ve zahmetsizce ulaşılamıyor. Sadece soğukkanlı olmamız gerekiyor, kalite ve motivasyon eksiğimiz yok.” diyerek sözünü noktaladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler