Geçtiğimiz günlerde Avrupa’nın en zorlu liglerinden biri kabul edilen VTB’de finale çıkmayı başararak gelecek sezonun Euroleague bileti kapan Unics Kazan’ın başkanı Evgeny Bogachev gelecek sezona dair çarğıcı açıklamalarda bulundu.

Rus basını TASS’a konuşan Bogachev gelecek sezon planları yapmaya başlamış gözüküyor. Son Euroleague şampiyonu CSKA Moskova’yı konuşmasında örnek göstererek Avrupa’nın en üst düzey takımlarıyla mücadele edeceklerini, bu sebeple bütçelerinin en az 20 milyon euro olması gerektiğinin üzerinde duran iş adamı kendini şu şekilde ifade etti:

“Kısa süre öce CSKA Moskova’nın sahibi Andrei Vatutin’nin kulüp bütçelerinin 35-40 milyon euro olduğunu belirttiği röportajı okudum. Düşünün, Euroleague şampiyonu olan takımın bütçesi bu. Bizim hedefimiz ise ilk turda başarılı bir performans sergilemek. Bu yüzden bütçemiz iki kayına çıkmalı, en az 20 milyon euro olmalı.  Bunun mümkün olduğunu düşünüyorum. Yönetimle ve sponsorlarla konuşacağız. Biletlerden gelecek geliri de azımsamamak gerek. Olympiacos, Real Madrid ve CSKA Moskova gibi Avrupa’nın üst düzey takımlarıyla oynayacağız. Salonumuz en üst seviyede dolmalı.”


Kaynak | TASS

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir