UNICS Kazan’a bir darbe de ALBA Berlin’den! #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague’in 24. haftasında ALBA Berlin, evinde sezonun süpriz ekiplerinden Rus temsilcisi UNICS Kazan’ı konuk etti.

ALBA Berlin ilk beşi: Maodo Lo, Malte Delow, Luke Sigma, Yovel Zoosman, Ben Lammers

UNICS Kazan ilk beşi: Lorenzo Brown, John Brown, Mario Hezonja, Dmitrii Uzinskii, Andrey Vorontsevich

Karşılaşmaya iyi başlayan ekip, konuk UNICS Kazan oldu. Üst üste sayılarla karşılaşmaya başlayan Rusya ekibi, sonrasında yakaladığı ritmi devam ettiremedi. 4-0 geriye düştükten sonra oyuna tekrar dahil olan ALBA Berlin, 9-2’lik serisi ile televizyon molasına 9-6 önde gitti. Televizyon molasından dönen iki ekipte, sayı bulmakta zorlandı. Mola sonrası ilk sayılar iki dakika sonra faul çizgisinden UNICS Kazan ile geldi. Takım halinde iyi top dağıtan ve ekstra paslarla sayı bulan ALBA Berlin, çeyreğin son bir dakikasına 14-11 önde girdi. Pota altında Kumanje’nin etkili oyunuyla sayılar üreten ALBA Berlin, ilk çeyreği 16-11 önde kapattı.

İkinci çeyreğe üç sayılık atış denemesiyle başlayan UNICS Kazan, bu atıştan da isabet bulamadı ve toplamda 10 atışta isabet bulamadı. UNICS Kazan gibi ilk hücumda yayın gerisinden deneyen ALBA Berlin, Olinde ile isabeti buldu ve farkı sekiz sayıya çıkar. Yakaladığı ritmi devam ettiren ve farkı çift hanelere çıkaran ev sahibi ekip, konuk ekip UNICS Kazan’a erken bir mola aldırdı. Mola dönüşünde toparlanır gibi olsada sonrasında ALBA Berlin hücumlarına engel olamayan UNICS Kazan, çeyreğin ilk yarısı geride kalırken 11 sayı farkla geride idi. Lorenzo Brown’un devresiyle farkı dört sayıya indiren UNICS Kazan, özellikle kısa oyuncularından bulduğu sayılarla oyunda kaldı. Son bir buçuk dakikaya dört sayı geride giren UNICS Kazan, mola aldı. Rakibinin bir türlü farkı kapatmasına izin vermeyen ALBA Berlin, ilk yarıyı 36-26 önde kapattı.

UNICS Kazan ikinci yarıya etkili başladı. Sert savunma ile çeyreğe başlayan konuk ekip, ev sahibinin bu çeyreğin başındaki ilk iki dakikadaki hücumlarından eli boş dönmesini sağladı. ALBA Berlin’de UNICS Kazan’a aynı şekilde cevap verince ilk iki buçuk dakikada toplam üç sayı izleyebildik. Oyunda kalabilmek için tekrar Lorenzo Brown’ın bireyselliğine başvuran UNICS Kazan, bu sefer işe yaramayınca 14 sayı farkla geriye düştü. Lorenzo Brown!un bulduğu üç sayılık isabet dışında isabet bulamayan UNICS Kazan, 15’te bir ile hücum ediyor yayın gerisinden.

İsabet bulmakta çok zorlanan UNICS Kazan, ALBA Berlin’i de durduramayınca fark 21 sayıya kadar çıktı ve konuk ekip mola almak zorunda kaldı. Mola sonrasında bulduğu Spissu’nun bulduğu üç sayılık isabetle bu çeyrekteki yedinci sayısını bulan Kazan temsilcisi, savunmada ise bir türlü ALBA Berlin’in sayı bulmasını engelleyemedi. Üçüncü çeyrekte müthiş yüzdeli oynayan ALBA Berlin, son çeyreğe UNICS Kazan karşısında 56-35 önde gidiyor.

Son çeyreğe karşılıklı sayılarla başlayan iki ekip, bir türlü birbirlerine üstünlük sağlayamadı. Farkı eritmek için savunma sertliği iyice arttıran UNICS Kazan, karşılaşmanın bitimine altı dakika kala faul haklarını doldurdu. Rakibini yakalamakta zorlanan Kazan, ev sahibini durduramayınca fark 23 sayıya kadar çıktı. Yakaladığı farkla beraber oyundan kontrolü elinde bulunduran ALBA Berlin, hücumda ve savunmada kontrolün elinden kopmasına izin vermedi. Zoosman’ın köşeden bulduğu üç sayılık isabetle farkı 27’ye çıkaran ALBA Berlin, misafirine bir kez daha mola aldırdı. İkinci çeyrekle beraber yakaladığı farkı her çeyrek biraz daha geliştiren ALBA Berlin, UNICS Kazan’ı 81-53 gibi farklı bir skorla mağlup etti.

Çeyrek Sonuçları:

  1. Çeyrek: 16-11
  2. Çeyrek: 20-15
  3. Çeyrek: 20-9
  4. Çeyrek: 25-18

Detaylı istatistikler için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler