Ümitler ve Yıldızlar Avrupa Şampiyonaları’nın grup kuraları çekildi!

39ba4a68-3b13-4576-b171-0d8a89caaaefflexible

2017 Altyapı Avrupa Şampiyonaları’nın tarihleri ve yerleri geçtiğimiz günlerde belli olmuştu. Bugün itibariyle de gruplar belli oldu.

Gelecek hafta Samsun’da Gençler Avrupa Şampiyonası oynanacak. Bu şampiyonada ilk beşe giren takımlar gelecek yaz Kahire’de düzenlenecek olan U19 Dünya Şampiyonası’na katılabilecek. Ancak Samsun’daki turnuva öncesinde önemli bir kura heyecanı vardı. Gelecek yaz düzenlenecek olan altyapı Avrupa Şampiyonaları’nın grup kuraları bugün itibariyle çekildi. İlk olarak Ümitler Avrupa Şampiyonası ile başlayalım. Yunanistan’ın Girit adasında düzenlenecek olan U20 Avrupa Şampiyonası, 15-23 Temmuz tarihleri arasında oynanacak. Milliler bu turnuvada B Grubu’nda yer alacak. O gruptaki rakiplerimiz de İzlanda, Fransa ve Karadağ.

Gelelim Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’na. Yazın son turnuvası olan Karadağ’ın başkenti Podgorica’da düzenlenecek ve 11 Ağustos’ta başlayacak. Turnuvanın bitiş tarihi ise 19 Ağustos. Ertuğ Tuzcukaya yönetiminde gideceğimiz şampiyonada B Grubu’nda yer alıyoruz. Gruptaki rakiplerimiz ise Finlandiya, Slovenya ve Almanya. Hemen hemen katıldığımız her şampiyonada Almanya’yı bir şekilde çekmeyi başarıyoruz. Bu yaz da kendileriyle Podgorica’da kozlarımızı paylaşacağız. Gençler Avrupa Şampiyonası’nın kuraları ise henüz çekilmedi. Samsun’da düzenlenecek olan turnuvanın ardından o şampiyonanın da grup kuraları çekilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler