Turgut Atakol Turnuvası’nda bugünkü rakibimiz Sırbistan!

turkıe-karadag18_07072017_0001_9_01-(4)

22. Uluslararası Turgut Atakol Turnuvası’nda artık son iki güne giriyoruz. Bugün oynanacak maçların ardından bu güzel turnuvanın bitmesine sadece 1 gün kalacak. Organizasyonun bitiminin ardından da takımlar ülkelerine dönecek ve Ümitler Avrupa Şampiyonası için son hazırlıklarını yapacaklar.

Günün ilk karşılaşması saat 14:00’da başlayacak. Ümitler Avrupa Şampiyonası’nda aynı grupta yer aldığımız Karadağ, Letonya ile kozlarını paylaşacak. Karadağ turnuvada çıktığı üç maçtan da mağlubiyet ile ayrılmıştı. Litvanya karşısında çok çabuk pes ettiler ancak Millilerimiz ve Sırbistan karşısında harika mücadele etmişlerdi. Letonya da tıpkı Karadağ gibi çıktığı üç maçtan da mağlubiyet ile ayrılmıştı.

Günün ikinci maçında ise Litvanya sahne alacak. Dünkü Sırbistan mücadelesinde harika bir oyun ortaya koyan Litvanya, turnuvadaki üçüncü karşılaşmasından da galibiyet ile ayrıldı. Martynas Varnas’ın önderliğinde Sırbistan karşısında harika bir sınav verdiler ve Ümitler Avrupa Şampiyonası öncesinde iyi durumda olduklarını herkese gösterdiler. Bugünkü rakipleri ise Rusya. Ruslar da dün Letonya karşısında sahadan galibiyet ile ayrıldı.

Gelelim Ümit Milli Takımımıza. Ümit Milliler, dün Karadağ karşısında çok zorlandı. Şampiyonada da aynı grupta mücadele edeceğimiz Karadağ, özellikle ilk çeyrekte bizi çok iyi sıkıştırdı. Farkı çift hanelere kadar da çıkarttılar. Dışarıdan hiçbir türlü ritim bulamayan Milliler, ikinci çeyrek ile birlikte maça ortak oldu. Son çeyrekte de rakibimize oranla çok daha iyi bir oyun oynadık ve sahadan galibiyet ile ayrıldık. Bugün ise Sırbistan’ın karşısına çıkacağız. İstanbul’a tam kadro gelen Sırbistan karşısında ortaya koyacağımız oyun oldukça önemli. Sırplar da dün Litvanya karşısında sahadan mağlubiyet ile ayrılmıştı. Özellikle Vanja Marinkovic dün hiç ritim bulamadı. Bakalım o da bugün Ümit Milli Takımımız karşısında neler yapacak? Karşılaşmanın başlama saati de 19:00. İşte 22. Turgut Atakol Turnuvası’nda günün programı:

14:00 | Karadağ – Letonya

16:30 | Litvanya – Rusya

19:00 | Türkiye – Sırbistan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler