Ümit Milliler, Karadağ’ın fişini son çeyrekte çekti!

DEEhe9ZXoAECaws22. Turgut Atakol Turnuvası’nda üçüncü günü geride bıraktık. Ümit Millilerimiz de bugün Karadağ ile kozlarını paylaştı. Karadağ turnuvanın ilk gününde Sırbistan karşısında çok iyi bir maç çıkarmıştı. Sahadan da şanssız bir yenilgi ile ayrılmışlardı. İkinci günde ise Litvanya karşısında hiç ama hiç tutunamadılar. Litvanya maçı çok erken kopardı ve dolayısıyla sahadan çok farklı bir şekilde mağlup ayrıldı.

Karadağ ile Ümitler Avrupa Şampiyonası’nda aynı grupta yer alıyoruz. Dolayısıyla da bugün oynadığımız maç bizim adımıza oldukça önemliydi. Karadağ’ın ters bir takım olduğunu sizlere daha önce söylemiştim. Nitekim de bugünkü maça harika başladılar. Yakaladıkları 0-12’lık seri ile neye uğradığımızı şaşırdık. Hücumda organize olamadık ve maça çok kötü başladık. Nitekim de maçın altıncı dakikasında Selçuk Ernak’ın molası geldi. Moladan Ömer Faruk Yurtseven’in sayılarıyla döndük. Fakat oyunu yine elimize alamadık ve ilk çeyreği Balkan ekibi 11-23 önde tamamladı.

DEEhe9cXsAAGGHxİkinci çeyrek ile birlikte sahada çok farklı bir Ümit Milli Takım vardı. Tam sahada yaptığımız baskılı savunma ile rakibimizi hatalara zorladık. Bu dakikalarda da Berkan Durmaz sahne aldı. 4 numara rotasyonumuzun en önemli ismi Berkan Durmaz. Fakat Turgut Atakol Turnuvası’na da istediği gibi başlayamamıştı. Bir türlü ritim bulamadı ve bugünkü karşılaşma onun için çok önemliydi. Nitekim o beklenen patlama bugün Berkan Durmaz’dan geldi. Sırtı dönük ve yüzü dönük oyunlarıyla hücumda takımımızı taşıdı. Dakikalar ilerledikçe de farkı kapatmayı başardık. Skorda öne geçemesek de soyunma odasına moralli giden taraf bizdik.

Karşılaşmanın ikinci yarısı ile birlikte oyuna iyiden iyiye ortak olduk. Ancak skor anlamında o istediğimiz farkları bir türlü yakalayamadık. İçeriden Ömer Faruk Yurtseven ile sayılar bulduk. Oyunu açabilmemiz için dışarıdan üçlük isabetleri bulmamız gerekiyordu. Fakat o istenen katkı bir türlü gelmedi. Ayrıca takımımızın en önemli isimlerinden olan Egehan Arna da istediği isabetleri bir türlü bulamadı. Dolayısıyla da karşılaşmanın son çeyreğine 46-46’lık eşitlik ile girildi.

Final periyodunda ise işler istediğimiz gibi gitti. Potansiyeli bize oranla çok çok aşağıda olan Karadağ takımını bu 10 dakikalık bölümde çok iyi sıkıştırdık. Karşılaşmanın bitimine 6.30 dakika kala da Barış Ülker’in üçlüğü ile skoru 51-48’e getirdik. Bu üçlüğün ardından da arkamıza bakmadık. Son beş dakikada Rıdvan Öncel ve Erkan Yılmaz ile sayılar bulduk. Sahadan da 59-52 galip ayrıldık ve turnuvadaki üçüncü maçımızdan da galibiyet ile ayrıldık.

https://twitter.com/TBAltyapi/status/883041006551273472

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler