Ümit Milliler üçte üç!

U20 Ümit Milli takımımız, Avrupa Şampiyonası’nda oynadığı üçüncü maçında Macaristan ile karşı karşıya geldi.

Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de oynanan turnuvanın boş gününün ardından üçüncü maçında sahaya çıkan Ümit Milli takımımız oynadığı iki maçta henüz galibiyet yüzü göremeyen Macaristan’ın karşısına çıktı.

Karşılaşmaya Berk Uğurlu, Yiğit Arslan, Tolga Geçim, Ege Arar ve Ömer Faruk Yurtseven beşiyle başlayan Millilerimiz, Berk Uğurlu’nun çembere penetreleri üzerinden çıkardığı sayılarla oyunun ilk dakikasından itibaren skor üstünlüğünü eline aldı. Yiğit Arslan’ın hem içerden hem de yay gerisinden basketleri, Ömer Faruk Yurtseven’in çember altını işlemesiyle oyunda kontrolü eline alır gibi olan Milli takımımıza Macaristan’ın karşılığı ise zor şutlarda bulunan isabetlerle geldi. 15-12 Millilerimizin üstünlüğü ile sonuçlanan ilk çeyreğin ardından ikinci çeyreğin ilk bölümü Millilerimizin bazı basit atışlardan yararlanamadığı ve basit top kayıpları ile geçti. Çeyreğin ikinci bölümünün ardından ise Mert Çevik’in üç sayılık basketi ile farkı çift hanelere çeken Ümit Milli takımımız, Balint Mocsan’dan gelen Macar sayılarına engel olamasa da devreye 37-30 Türkiye üstünlüğü ile girildi.

İkinci yarıya iyi başlayan taraf Macaristan oldu. Yay gerisinden bulduğu dış şut isabetleriyle 10-3’lük seri yakalayan Macaristan devrenin başında skoru dengeledi. Hemen akabinde Türkiye kıpırdandı ve yakaladığı 15-4’lük seri ile skor üstünlüğünü tekrar eline aldı. Ömer FarukEgemen Güven ikilisinden skor bulduğumuz bu dönemde oyunda üstünlük kurmayı başardık ve final periyoduna 58-48 Türkiye üstünlüğü ile girildi. Final periyodu karşılıklı basketlerle başlarken, Ege Arar’ın boyalı alandaki etkinliğine Mert Çevik’in hem içerden hem de dışardan bulduğu sayıları da ekledik ve oyundaki kontrolümüzü pekiştirerek farkı çoğalttık. Macaristan’ın kısa dönemlerdeki geri dönüş çabalarını Doğuş Özdemiroğlu, Metehan Akyel gibi farklı oyuncularımızı da devreye sokarak engelledik ve gruptaki üçüncü maçımızdan da 81-64’lük skor ile galip ayrılmayı başardık.

FIBA Live Statistics
FIBA Live Statistics

2 YORUMLAR

  1. Rakip Fransa. Finlandiya ya da yenilip sıfır çektiler grupta. Çok eksikleri var yoksa iyi bir jenerasyonları var. Ama bu turnuvada bize rakip değiller.

    • ilginç, ispanyayla yaptıkları maçı seyretmiştim. son dakikalarına önde girdikleri maçta akıl tutulması yaşayarak kaybettikleri topun ardından uzaklardan yedikleri son sn üçlüğüyle verdiler maçı. küçümsenecek bir takım değiller bence, son kurşunlarını bize atmak isteyeceklerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler