Ufuk Sarıca: ”Her sene iyi oynayan bir oyuncuyu Türk yapamayız”

Pınar Karşıyaka ve Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın başantrenörlüğünü yapan Ufuk Sarıca, Shane Larkin’in devşirilmesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Pınar Karşıyaka’nın Bahçeşehir Koleji ile oynayacağı maç öncesi TRT Spor’a konuşan Ufuk Sarıca, 12 Dev Adam’a Shane Larkin’in devşirilmesiyle alakalı yöneltilen soruya henüz kendisine gelen bir şey olmadığını söylerken her sene iyi oynayan bir oyuncuyu Türk yapamayacaklarını belirtti.

Deneyimli başantrenörün açıklamaları şu şekilde:

”Shane Larkin’in devşirilmesiyle ilgili daha önce de bu tarz söylemler oldu fakat henüz bana gelmiş bir şey yok. Eğer böyle bir şey bize gelseydi olumlu ya da olumsuz daha önce de değerlendirirdik. Ayrıca her sene iyi oynayan bir oyuncuyu Türk yapamayız ama federasyon başkanımızla, yönetim kurulumuzla bana ve ekibime de uyacak bir karar alabilirsek devşirme hakkımızı Larkin dışında farklı pozisyonlarda da kullanabiliriz. Sonuçta her bir sezonu iyi oynayan bir oyuncuyu Türk yapıp milli takıma davet etmek çok kolay değil çünkü o oyuncu Türk olarak devam ediyor ve milli oyuncularımızla alakalı söylediğimiz şeyler değişik bir yere gelmiş oluyor. O yüzden bu durumda biraz sabırlı olup sakin kalmamız gerektiğini düşünüyorum.”


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler