Turkish Airlines EuroLeague’in yedinci haftasında Kirolbet Baskonia’yı 81-74 mağlup eden Olimpia Milano’nun deneyimli oyuncusu Vladimir Micov, maç sonunda TrendBasket muhabirlerinden Kaan Karayalçın‘ın sorularını yanıtladı.

Vladimir Micov, Turkish Airlines EuroLeague’de 6-1 derece yapan Milano temsilcisinin şimdilik kazandığını ve bunun önemli olduğunu söyledi.


Sizin için önemli bir galibiyet, maç hakkında neler söylemek istersin?

“Maça çok da iyi başlayamamıştık. Onlar maçı önde götürüyorlardı çünkü Pick&Roll savunmasını iyi yapamadık. Uzunları bize sorun yarattı ve bizim uzunlarımız da çok sayıda faul yaptı. Maçın ilerleyen bölümlerinde daha agresif oynamaya başlayıp hücumda topu daha iyi çevirince daha iyi oynamaya başladık. İkinci yarıda da aynı performansı sürdürünce farkı açtık, geri gelmeye çalışdılar ama bizim için önemli bir galibiyet oldu.”

Takımın genel performansını nasıl buluyorsun? Geliştirmeniz gereken yönleriniz neler sence?

“Yeni bir koç,sistem ve oyuncularımız var. Bununla beraber sakatlıktan dönen arkadaşlarımız da var bu yüzden zamana ihtiyacımız var. Oyun içersinde iyi oynadığımız dakikaları arttırmalıyız. Şu an kazanıyoruz ve iyi oynuyoruz. Fikstürden dolayı çok fazla antrenman yapma şansımız da yok ama şu an için kazanıyoruz ve önemli olan bu.”

Vladimir Micov, dün oynanan maçta 29 dakika sahada kalıp 12 sayı, 2 ribaund ve 1 asistle mücadele etti.

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir