2019 FIBA Basketbol Dünya Kupası’nda yarın Çekya ile mücadele edecek olan 12 Dev Adam’da koç Ufuk Sarıca, medya mensuplarının sorularını yanıtladı.

”Öncelikle dünün üzerine bugün neşeli bir antrenman geçirdiğinizi görüyoruz. Geçtiğimiz gün oynanan maçın ardından moralleri toplayacağınızı söylemiştiniz ve gördüğümüz kadarıyla da toparlanmış gözüküyorsunuz.”

”Moralimizi tamamen toparlamayı başaramasak da biraz toparlandık. Bugüne ve yarına da ihtiyacımız var çünkü biten, kazandığımız bir maçtan sonra bile uyumak zorken böyle bir maç sonrası uyumak olay değil. Mesela ben dün gece uyuduğumda saat 5.30’tu ama bu akşam ve yarın kalktığımızda daha iyi olup kendimizi tedavi etmiş olacağımızı düşünüyorum. Gerekli konuşmaları takımla yaptık ve oyuncularımız yarınki maçın ne kadar önemli olduğunu biliyorlar. Biraz yorgunuz fakat yarın sağlam bir şekilde sahada olacağız.”

”Çekya’da Satoransky’nin liderliği ön plana çıkıyor. Sizin gözlemlediğiniz kadarıyla rakipte dikkat etmemiz noktalar ne?”

”Satoransky iyi bir oyuncu, iyi de oynuyor ama tek başına onu savunmak yetmez. Çekya, bizim basketbolumuza ters gelen dış şut ağırlıklı oynuyor. İyi şutörleri, Bohacik, ligimizden bildiğimiz Blake Schilb gibi oyuncuları var. Dolayısıyla hepsine dikkat etmemiz gerekiyor. Satoransky’nin belki kısalarımıza karşı alçak post oynayabileceğini düşünüyoruz. Bu yüzden oyuncularımızla durumla alakalı konuştuk ve çalıştık. Yarın sahada hazır olacağız.”

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir