Ömer Onan: ”Kimseden korkmuyoruz” #FIBAWC

2019 FIBA Basketbol Dünya Kupası’nda Türkiye – Çekya mücadelesi öncesi TBF CEO’su Ömer Onan, medya mensuplarının sorularını yanıtladı.

 

”Hepimiz zorlu bir psikolojiden çıktık. Siz nasıl değerlendiriyorsunuz?”

”Dünün ağır geçeceğini hepimiz biliyorduk ama sonuç itibariyle bu çocuklar profesyonel ve turnuvanın devam ettiğinin bilincindeyiz. Ülkenin, insanların bizden beklentisinin ne olduğunu biliyoruz. O yüzden bugün herkes toparlandı ve yüzler gülüyor. Kolay olmasa da artık dünü unutup Çekya maçına hazırlanıyoruz. Sonuç olarak Amerika karşısında kazansaydık da Çekya maçı çok önemliydi. Yarın gruptan çıkma maçı oynayacağız. Çocuklarla da konuştuk, bizim sevinip üzülmemizden ziyade onların emeklerinin boşa gitmemesi önemli. Bugüne kadar ve iki maçtır gösterdikleri özveriyi, mücadeleyi ben inanıyorum ki yarın da göstereceklerdir. Gösterdikleri takdirde de hak ettiğimiz gruptan çıkma şansını cebimize koyacağız. Kolay bir maç olmayacak. Çekya da hafife alınacak bir takım değil. İyi bir takımlar ve iyi oynuyorlar ama benim inancıma ve düşünceme göre bu maçı kazanacağımızı düşünüyorum.”

”Hazırlık döneminde Sırbistan ve Yunanistan ile yaptığımız mücadeleler bizim için en ciddi karşılaşmalardı. Amerika da o seviyelerde bir takım. Amerika maçını Sırbistan ve Yunanistan ile karşılaştırdığımızda takımın gelişimi hakkında neler söylemek istersiniz?”

”Japonya maçında da mesaj verdik fakat özellikle Amerika maçından sonra, artık bu turnuvadaki hiçbir takım bizi çantada keklik veya ‘yeneriz’ gibi düşünemez. Hazırlık maçları çok önemli olmuyor. Resmi maçlar farklıdır. Burada herkes bizim ne kadar iyi durumda olduğumuzu ve iyi bir takım olduğumuzu görmüştür. Sonuna kadar götürmek istiyoruz ancak öncelikle Çekya’yı yenmemiz gerekiyor. Sonrasında Brezilya’yı da Yunanistan’ı da konuşuruz. Kimseden korkmuyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler