Ufuk Sarıca: “Ankara seyircisiyle birlikte kazanarak başlayacağımızı düşünüyorum”

A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca, Karadağ ile oynayacakları FIBA Dünya Kupası Elemeleri karşılaşması öncesi açıklamalarda bulundu.

Hazırlık dönemini iyi geçirdiklerini ifade eden Ufuk Sarıca, Karadağ ve sonrasında oynayacakları Slovenya maçlarını kazanmayı hedeflediklerini belirtti ve aşağıdaki ifadeleri kullandı:

İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Yaklaşık 10 gündür tam kadro olarak çalışıyoruz. Hem Karadağ hem de Slovenya ile arka arkaya oynayacağız. İki maçı da kazanmak istiyoruz. Karadağ, gruptaki rakiplerimizden bir tanesi. Çünkü galibiyet yüzdeyi yüksek bir ekip. Burada Karadağ, bize karşı maçı kazanmayı deneyecek ve isteyecektir. Ama bizim de onlara izin vermeye niyetimiz yok. Bugüne kadar ortaya koyduğumuz karakterimizi ortaya koyarsak, Ankara seyircisiyle birlikte dolu tribünler önünde kazanarak başlayacağımızı düşünüyorum. Bu galibiyet bizim için önemli bir avantaj olacaktır. Kamp süreçleri stresli dönemlerdir. Şimdiye kadar herhangi bir sakatlık olmadığı için mutluyum ve bu bakımdan da şanslıyız. Herkes özveriyle bütün çalışma döneminde sahaya o mücadeleyi ve dikkati ortaya koydu. NBA oyuncularımızın da bizimle olması, performansımızı ve kapasitemizi arttıran hadiselerden bir tanesi. Hazırlık dönemi çok iyi geçti. Almanya’da katıldığımız Super Cup sert bir turnuvaydı. Arka arkaya iki maç kazandık ki birisinde geriden gelerek galibiyete ulaştık. Bu durum bize ritm kazandırdı. Şimdi aynı ciddiyetle o çalıştıklarımızı, kendi oyunumuzu sahaya yansıtma zamanı. Önce Karadağ maçını kazanacağız sonra da Slovenya deplasmanına galibiyet için gideceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler