U18 Milliler, Sırbistan karşısında mağlup | #FIBAU18Europe

U18 Erkek Milli Takımımız, FIBA U18 Avrupa Şampiyonası mücadelesinde nefes kesen maçta rakibi Sırbistan’a 76-67 mağlup oldu.

Türkiye ilk beşi: Ömercan İlyasoğlu, Mustafa Kurtuldum, Deniz Tibet Görener, Alperen Şengün, Furkan Haltalı

Sırbistan ilk beşi: Aleksej Pokusevski, Marko Pavicevic, Djordje Pazin, Lazar Vasic, Aleksa Markovic

Karşılaşmaya Pokusevski’nin yay gerisinden üçlüğüyle başlayan Sırbistan’a cevap Mustafa ve Alperen Şengün’ün boyalı alan sayılarından geldi. Ay Yıldızlılarda Furkan Haltalı’nın hem savunmada hem de hücumda öne çıkan performansı, ilk 5 dakikayı 11-6 üstünlükle U18 Milli Takımımızın lehine sonuçlanmasına sebep oldu. İlk çeyreğin son bölümü Pazin ile art arda sayılar bulan Sırbistan, savunmada Mustafa Kurtuldum’a engel olamayınca ilk periyodu 18-16 geride bitirdi

İkinci çeyrek Langovic ve Mustafa Kurtuldum’un yay gerisi sayılarıyla başladı. Bu bölümde Atakan Erdek’in savunma kaynaklı hızlı hücum basketleri olsa da Skobalj ve Pokusevski’nin üçlüklerine çözüm bulamayan Ay Yıldızlılar, skorda 33-30 geri düştü. Son Bölümde hücumda iyice tercih hataları yapan Türkiye, savunmada da Markovic’in son saniye üçlüğüne engel olamayınca ilk yarıyı 36-32 geride kapattı.

Üçüncü çeyrek Langovic’in yay gerisi basketi ve boyalı alan sayılarıyla üst üste sayılar bulan Sırbistan, skorda farkı çift hanelere kadar çıkardı.(43-32) Tarık Sezgün ve Alperen Şengün ile skorda kalmaya çalışan U18 Milli Takım, savunmada ve hücumda bir türlü istediği efektifliği yakalayamayınca farkın inmesine mani olamadı. Momentumu iyice eline alan Sırbistan Karapandzic’in son saniye üçlüğüyle de bu çeyreği 54-43 önde tamamladı.

Son Çeyrek Deniz Tibet Görener ile Pavicevic’in karşılıklı basketleriyle başladı .Alperen Şengün’ün savunmadaki enerjisi ve hücumda yaptığı pozitif işlerle skorda iyice yaklaşan Ay Yıldızlılar, Sırbistan’a bu bölümde mola aldırdı. Moladan Alperen Şengün’ün üçlüğüyle dönen Türkiye skoru 56-52’ye getirdi. Son bölüm Djordje Pazin ve Boran Güler’in üçlükleriyle geçilirken savunma agresifliğini iyice attıran Ay Yıldızlılar, Deniz Tibet Görener’in art arda üçlükleriyle skorda durumu eşitledi ve sonrasında öne geçti. (66-65) Ancak karar anlarında Pazin’in sayılarına bir türlü engel olamayan U18 Milli Takımımız maçtan 76-67 mağlup ayrıldı.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız


 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler