U18 Milli Takımı, U18 Avrupa Basketbol Şampiyonası’ndaki son grup maçında Rusya ile karşı karşıya gelecek. TSİ 16.15’te başlayacak karşılaşmayı FIBA’nın resmi YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

Gruptaki ilk maçında geriden gelerek Almanya’yı 73-67 mağlup eden milli takımımız, ikinci maçta ise Fransa’ya 78-67 mağlup olmaktan kurtulamadı. İki maçta da geriden gelerek oyun üstünlüğünü ele geçiremeye çalışan Ömer Uğurata’nın ekibi özellikle Fransa karşılaşmasında önemli savunma problemleri yaşadı.

Bugünkü rakibimiz Rusya ise şampiyonadaki ilk maçında Fransa’yı 82-80 mağlup etti. Gruptaki ikinci maçında Almanya ile karşı karşıya gelen Rusya son çeyreğine 12 sayı önde girmesine rağmen Almanya’ya 75-72 mağlup olmaktan kurtulamadı.

Rusya adına son çeyrek performansı mağlubiyetin yegane sebebiydi. Çok kötü hücum performansının yanı sıra savunmada da Almanya’yı durduramayan Rusya 24-9’luk çeyrek sonucu neticesinde müsabakadan mağlubiyetle ayrıldı.

Bugün Rusya ile oynayacağımız karşılaşma gruptaki sıralama açısından büyük öneme sahip. 1-4 ve 2-3 çapraz eşleşmelerinin oluşacağı şampiyona formatında ekibimiz Rusya karşısında galibiyet elde etmesi durumunda A Grubu’nun olası lideriyle eşleşmekten kaçmış olacak.


Canlı yayın | FIBA/YouTube 

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir