Letonya’da düzenlenen U18 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nın açılış maçında Türkiye çift haneli farktan dönerek Almanya’yı 73-67 mağlup etti.

Karşılaşmaya oldukça kötü başlayan ve oyunun her iki tarafında da etkisiz kalan milli takımımız ilk yarıyı 30-43 geride kapattı. Özellikle ilk 15 dakikalık bölümde doğru beşi bulmakta zorlanan ekibimiz üçüncü çeyreğin ilk saniyesinden itibaren oyunun tek hakimi olmayı başardı.

Aksiyonun kontrolünü tamamen Mert Akay’a bırakan ve Akay’ı Mert Konuk-Mustafa Kurtuldum ikilisiyle destekleyen Türkiye hücum akışında ciddi fark yarattı. Uzun rotasyonunda yapılan Tarık Sezgün hamlesiyle merkezi kapatmayı da başaran milli takımımız savunma dengesini de sağlayınca maçtan galip ayrıldı.

Ekibimizde Mert Akay 14 sayı, 3 ribaund, 7 asist, 3 top çalma ve 24 verimlilik puanı üretti. Mert Konuk ise 13 sayı, 4 ribaund ile oynarken ilk yarıda takımımızın ayakta kalan tek ismi olan Sadık Emir Kabaca maçı 12 sayı, 7 ribaund ile tamamladı.

Almanya cephesinde ise Matthew Meredith’in 12 sayı, 6 ribaund, 2 asist ve 16 verimlilik puanlı performansı galibiyet için yeterli olmadı. Matthew Meredith parkede kaldığı süre boyunca 4/8 saha içi isabetiyle oynadı.


Resmi istatistik servisi | Türkiye – Almanya

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir