TBF Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası’nın 3. gününde Türkiye Almanya’ya 79-71 mağlup olarak turnuvadaki ilk yenilgisini aldı.

Turnuvada ki ilk mücadelesinde Bulgaristan’ı, arkasından da Slovenya’yı deviren Yıldız Milliler Almanya karşısında mücadeleye dengede başladı. Hücumda Mert Konuk ve Eray Akyüz ile etkili olmaya çalışan Milli Takımımız savunmada ise Matthew Mederith ve Hendrik Drescher ikilisinin yay gerisinden bulduğu şutlara önlem alamayınca devreye 35 – 37 geride girdi.

2

Fotoğraf: Ahmet Tokyay

İkinci yarıda toparlanan Yıldızlar, üçüncü çeyreğin ikinci bölümünden itibaren Eray Akyüz’ün direksiyondaki göz alıcı performansı ile Almanya’nın etkili oyununa karşılık vermeye çalıştı ve final periyoduna 58 – 56 önde girildi. İkinci yarıda devreye giren Jonas Mattisseck’in skorer oyununa bu periyotta kenardan gelen Drescher’in çember altında bulduğu basketleri ekleyen Almanya, Millilerimiz karşısında öne geçmeyi başardı. Basit top kayıpları ile organizasyonu sağlamayı ve reaksiyon vermeyi başaramayan Millilerimiz karşılaşmadan 71- 79 mağlup ayrıldı.

Bu sonuçla 3. Maçında ilk yenilgisini alan U16 Milli Takımımız turnuvanın 4. Gününde Letonya karşısında çıkacak.

İSTATİSTİK 

Adsızaa

İstatistikler TBF Canlı Skor kanalından alınmıştır.

İçerikte kullanılan görseller Ahmet Tokyay’a aittir.

Cengizhan Muratoğlu

Türk ve Yugoslav basketbolu, altyapılar hakkında her şey... twitter: @muratogluc

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir