Ahmet Tokyay (TBF)

Ahmet Tokyay (TBF)

TBF Uluslararası U16 Turnuvası’nda bugün üçüncü gün. Karşılaşmalar da saat 12:00 itibariyle başladı ve şu sıralarda günün üçüncü karşılaşması oynanıyor. Milli Takımlarımız ise henüz sahaya çıkmadı. Çünkü bugün büyük bir maç var.

TBF Uluslararası U16 Turnuvası tüm hızıyla devam ederken, bugün çok güzel bir maç bizleri bekliyor. Yıldız Milli Takımımız, turnuvanın ilk gününde Bulgaristan’ı çok rahat geçmişti. Dün itibariyle de kolay bir maç oynadık. Rakibimiz Ukrayna’ydı ve maçı baştan sona üstün götürmeyi başardık. Yedi oyuncumuz maçı çift haneli sayılar ile noktaladı. Sonuç olarak da sahadan 117-56 galip ayrıldık. Arda Çete (’01) 23 sayı-3 ribaund ile maçın en skorer ismi olurken, Ömer Yasir Küçük (’01) de 10 sayı-8 ribaund-7 asist ile galibiyette önemli rol oynadı.

U15 Milli Takımımız ise Erhan Toker yönetiminde dün Bulgaristan ile karşı karşıya geldi. İlk gün Gürcistan’ı elinden kaçıran Milliler, bu sefer rakibine acımadı. David Sarper Mutaf ilk gün çok güzel bir oynasa da dün biraz suskundu. Ancak bu karşılaşmada da ona pek de ihtiyaç yoktu diyebiliriz. 2002 doğumlu Tibet Deniz Görener, yine üzerine düşen görevi fazlasıyla yaptı. Ayrıca Furkan Haltalı da 14 sayı-17 ribaund ile galibiyette önemli rol oynadı. Bu sayede de sahadan 83-75 galip ayrıldık.

Bu akşam saatlerinde de iki Milli Takımımız bu önemli turnuvada karşı karşıya gelecek. Yıldız Milli Takımımız ile U15 Milli Takımımız, saat 18:45’te kozlarını paylaşacaklar. Bakalım hangi takımımız sahadan galibiyet ile ayrılacak? Maçı TBF TV’den canlı olarak izleyebileceksiniz.

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir