U16 Kadın Basketbol Milli Takımı, bu yaş grubundaki ilk madalyayı alabilmek için bugün TSİ 19.00’da İspanya’yla karşılaşacak. 

Dün oynanan yarı final maçında Çekya’ya 48-37 mağlup olan ekibimizde, maçın başında sakatlanan Melek Uzunoğlu’nun bronz madalya maçında forma giyip giymeyeceği henüz bilinmiyor.

Öte yandan İspanya ise yarı finalde İtalya’ya 62-60 mağlup oldu. İlk çeyrekteki kötü savunma performansını (27-22 İtalya) maçın diğer çeyreklerinde tolere etmeyi başaramayan İspanya, final oynama fırsatını kaçırdı.

Milli takımımızla İspanya arasındaki maç YouTube/FIBA adresinde canlı yayınlanacak. Dünkü haberde belirttiğim üzere İspanya, 2005’teki şampiyonada yarı finalde bizi elemiş ve devamında şampiyonluğa ulaşmıştı.

Kaderin bir cilvesi olsa gerek ki bu yaş grubunda madalyaya en çok yaklaşan iki takımımızdan biri (2005 ve 2011’de yarı final oynadık, iki yarı finalde de rakip İspanya’ydı. 2005’in üçüncülük maçında Polonya’ya 2011’in üçüncülük maçında ise İtalya’ya mağlup olduk). kendi finalini İspanya karşısında yapacak. O günkü İspanya kadrosunda Alba Torrens ve Laura Nicholls’ın yer aldığını, bugünkü İspanya kadrosunda ise Mama Dembele, Laia Lamana ve Marta Garcia gibi potansiyelli oyuncuların bulunduğunu belirtmek gerek.

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir