Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı, Dünya Kupası 2018’de B grubunu üçüncü sırada tamamladı. Ekibimiz bu sonuçla birlikte eleme turunda A grubunun ikincisi Fransa’yla eşleşti.

Avustralya’nın ardından ikinci sırada çıkmayı planladığımız B grubunda evdeki hesap çarşıya uymadı. Grubu üçüncü sırada tamamlayıp Yunanistan-Kore ikilisinden biriyle değil de Kanada-Fransa maçının kaybedeniyle eşleşmek durumunda kaldık. Önce milli takımımızın aldığı sonuçlara bakalım.

Sonuçlar

Türkiye 63-37 Arjantin

Nijerya 74-68 Türkiye

Avustralya 90-64 Türkiye

Şimdi de Ekrem Memnun’un ekibinin grup aşamasında ortaya koyduğu performansın istatistiksel yansımalarına göz atalım.

Maddeler

  • 65.0 sayı ortalamasıyla organizasyonda en düşük sayı ortalamasına sahip beş ülkeden biri Türkiye.
  • Türkiye 58.7% serbest atış isabetiyle turnuvanın en kötü serbest atış atan ikinci takımı. Zirvenin sahibi ise 57.6% ile Arjantin.
  • Turnuvanın iyi ribaund alan takımlarından biri Türkiye. Maç başına 41.0 ribaund alan Ekrem Memnun’un ekibi bu kategoride sekizinci sırada.
  • Maç başına 3.0 blok yapan Türkiye bu kategoride de sekizinci sırada. Kategori lideri Avustralya ise maç başına 4.3 blok yapıyor.
  • Türkiye grup aşamasını 16.3 asist ortalamasıyla oynadı. Bu ortalama ay yıldızlıları turnuvadaki kaliteli takımlarla daha düşük seviyedeki takımların arasında konumlandırdı.
  • Maç başına 15.0 top kaybı yapan Türkiye turnuvanın en çok top kaybeden beşinci takımı. Türkiye’nin eleme turundaki rakibi Fransa ise 16.0 top kaybıyla bu kategorinin lideri.
  • Türkiye ortalama 68.7 verimlilik puanıyla şampiyonadaki takımlar arasında yine sınır oluşturuyor. Bu kategorinin lideri 126.0 verimlilik puanı ortalamasıyla Amerika Birleşik Devletleri.

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir