Türkiye turnuvayı 14. sırada tamamladı

EuroBasket 2015’e önemli umutlarla gelmiştik. Gerçekçi olmak gerekirse madalya gerçekten çok zordu. Özellikle de ölüm grubunda yer almamız bizi ciddi anlamda korkuttu. Turnuva başlamadan önce bazı otoriteler gruptan çıkma şansımızın bile olmadığını söylerken Baş Antrenörümüz Ergin Ataman ince hesaplar peşindeydi. Hazırlık sürecinde önce Ömer Aşık’ı kaybettik. Ardından da sistemimiz için önemli bir oyuncu olan Doğuş Balbay’ı. Bu şekilde gittiğimiz turnuvanın ilk gününde hücum gücü çok yüksek bir takım ile karşılaştım. Evet, İtalya ile. Danilo Gallinarili, Andre Bargnanili, Marco Belinellili  ve Alessandro Gentileli kadro ile bize karşı favoriydiler. Ancak baştan sona müthiş enerji koyan Millilerimiz sahadan galip gelmeyi başardı.

Turnuvanın 2. Gününde Matadorlar rakibimizdi. Matadorlar karşı pek varlık koyamadık. Önemli oyuncularından maksimum katkılar alan Matadorlar, maçı baştan sona üstün götürdü ve çok rahat bir galibiyetin altına imzasını attı. Bizim için ise hedef maçı olarak nitelendirilecek bir maç değildi ama aldığımız bu mağlubiyet başımızı çok ağrıtacaktı.

Turnuvanın 4. Gününde Almanya ile karşılaştık. Yine bir hedef karşılaşmasına çok motive çıktık. Özellikle de Cedi Osman ve Semih Erden ile de galibiyete uzandık. Oynadığımız ikinci karar maçıydı ve biz bu maçtan da galibiyetle ayrıldık. Ancak canımızı yakan bir detay gerçekleşti bir gün evvel. İtalya’nın İspanya’yı yenmesi bizim tüm hesaplarımızı alt üst etti.

Grubu ilk 3 sırada tamamlamamız için Sırbistan karşılaşmasından galip gelmemiz gerekecekti. Ancak biz sahada istediğimizi alamadık. Sırbistan baştan sona önde götürdüğü karşılaşmayı kazandı ve bizi adeta kaynar kazanların içine attı. Son günde aldığımız İzlanda galibiyeti hiçbir işe yaramadı ve grupta 4. Sırada yer aldık. Grubu 4. Sırada bitirmemiz bizim Fransa ile eşleşmemiz anlamına geliyordu.2.

turdaki Fransa karşılaşması da yine beklediğimiz gibi geçmedi ve sahadan mağlup ayrılarak turnuvayı tamamladık. Turnuva sonrasında EuroBasket’in resmi internet sitesinde tüm takımların yer aldığı bir sıralama yayınlandı. Milli Takımımız o sıralamada 14. Sırada yer aldı. Yani biz EuroBasket 2015’i 14. Olarak kapatmış olduk. 🙁

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler