Türkiye Sigorta, Basketbol Süper Ligi takım ve oyuncularını sigortalıyor! | TB ÖZEL

Türkiye Sigorta ve TBF, Basketbol Süper Ligi için tüm spor dünyasına örnek olabilecek bir sigorta modeli üzerindeki çalışmalarını son aşamaya getirdi.

Beklenen birliktelik resmileşti. İlk olarak TrendBasket’in duyurduğu üzere Türkiye Sigorta, Türkiye Basketbol Federasyonu ile masaya oturarak Basketbol Süper Ligi isim sponsorluğu haklarının sahibi oldu. Taraflar arasındaki resmi imzalar, Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen organizasyonda atıldı.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, imza töreninde “Ülkemizin üç büyük sigorta ve emeklilik şirketinin bir araya gelmesiyle kurulan, sektörünün lideri Türkiye Sigorta ile iş birliği yapacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” diyerek düşüncelerini aktardı.

Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli ise birlikteliği “Dünyanın en önemli ligleri arasında gösterilen, uluslararası başarılara imza atan; köklü ve güçlü yapısıyla fark yaratan Türk basketboluna, bu denli kapsamlı bir sponsorluk anlaşmasıyla destek olmanın onurunu ve heyecanını paylaşıyoruz.” şeklinde yorumladı.

İki taraf arasındaki birlikteliğin filizlendiği sürecin müdahillerinden olan Murat Günenç ve Hüseyin Beşok da düzenlenen basın toplantısının ardından TrendBasket’e konuştu. Karşıyaka Spor Kulübü Asbaşkanı olan ve Türkiye Basketbol Federasyonu ile Türkiye Sigorta arasındaki görüşmelerde önemli rol oynayan Günenç, anlaşma hakkında şu değerlendirmelerde bulundu:

“Türkiye Sigorta, yeni kurulmuş ama eski firma. Türkiye Basketbol Federasyonu ile bir araya gelmiş olması çok mantıklı oldu. Neden mantıklı oldu? TBF, tüm Türkiye’de etki olanı bir kurum. Türkiye’de basketbol son yıllarda çok yaygınlaştı. Avrupa’da gelen başarılarla birlikte kıtanın en büyük liglerinden biri oldu.”

MAP Global isimli ajansın sahibi de olan Murat Günenç, taraflar arasındaki süreci ise şöyle özetledi:

“Bu iki markanın bir araya gelmesi fikri 3-4 ay önce kadar oluştu. Hem ajans hem Karşıyaka hem de federasyon yetkilileri oturduk konuştuk. Türkiye Sigorta’ya özel bir model oluşturduk. Kendileriyle görüştüğümüzde pazarlama ve kendilerini konumlandırma ihtiyaçlarının bizimle birebir oturduğunu gördüler. Sonrası zaten pozitif bir şekilde ilerledi.”

Türkiye Basketbol Federasyonu Asbaşkanı Hüseyin Beşok da Türkiye Sigorta ve Basketbol Süper Ligi’nin yollarının kesişmesi hakkındaki görüşlerini “Üç yıllık süreçte Türkiye Sigorta ve Basketbol Süper Ligi birlikte olacak. Federasyonumuza ve tüm kulüplerimize hayırlısı olsun. Özellikle şu dönemde önemli bir birleşme ve destek. İnşallah tüm kulüplerimize yararlı olur.” şeklinde aktardı.

Anlaşmanın kritik noktalarından biri olan, Türkiye Sigorta’nın kulüplere sakatlıklar ve öngörülemez finansal problemler için destekte bulunacağı madde için de çalışmalar son aşamaya gelmiş durumda. Bu maddeye göre şirket, sezon içerisinde sakatlanan oyuncuların maaşlarını ödemenin yanı sıra kurdaki dalgalanmaya bağlı maaş artışları konusunda da kulüplere bir sigorta hizmeti sağlayacak. Böylelikle, geçen sezon HDI Sigorta Afyon Belediyesi’nin yaşadığına benzer problemlerin tekrarlanmasının önüne geçilmesi amaçlanacak.

İşin mekanik ve mühendislik tarafında ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğü bu anlaşmanın da kısa bir süre içerisinde hayata geçmesi bekleniyor. Türkiye Basketbol Federasyonu ve Türkiye Sigorta, bu girişimle birlikte tüm spor dünyasına örnek olabilecek bir modeli hayata geçirmeyi planlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler