İsim sponsorluğunda Türkiye Sigorta tamam gibi! | TB ÖZEL

Basketbol Süper Ligi’nin yeni isim sponsoru belli oluyor.

ING Türkiye ile olan isim hakkı anlaşması 2021-22 sezonunun bitmesiyle birlikte sona eren Basketbol Süper Ligi’nin yeni isim sponsoru belli oluyor. TrendBasket kaynaklarının aktardığı bilgiye göre Türkiye Basketbol Federasyonu ile Türkiye Sigorta arasında yapılan görüşmelerde sona gelindi.

2019’dan bu yana ligin isim sponsorluğuna sahip olan ING Türkiye’nin de masada olduğu görüşmelerde Türkiye Sigorta’nın anlaşmaya dahil ettiği bir madde, kulüpleri heyecanlandırmayı ve kendi tarafına çekmeyi başardı. Şirketin, sezon içerisinde sakatlanan oyuncuların maaş yüklerini de üstleneceği bir özel sigortayı teklif etmiş olması, ibrenin onlara dönmesinde önemli bir belirleyici oldu.

Herhangi bir aksaklık yaşanmadığı takdirde son pürüzler giderildikten sonra anlaşmanın gelecek hafta duyurulması ve resmi imzaların atılacağı basın toplantısının 23 Eylül’de düzenlenmesi bekleniyor. 30 Eylül’de ilk hava atışı yapılacak olan ligin isminin ise Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi olması planlanıyor.

Türkiye Varlık Fonu’na devredilen çeşitli sigorta şirketlerini satın alarak 2020 Eylül ayında faaliyetlerine başlayan Türkiye Sigorta; Beko, Spor Toto, Tahincioğlu ve ING’den sonra Basketbol Süper Ligi’nin son 10 yıldaki beşinci isim sponsoru olacak.

Öte yandan isim hakkında olduğu gibi yayın haklarında da gelecek sezon için çalışmalar devam ediyor. Son olarak Tivibu Spor ekranlarından yayınlanan ve kuruluşun yayın haklarına yeniden sahip olmak için çaba gösterdiği bilinen Basketbol Süper Ligi’nin, TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun talimatıyla 2022-23 sezonundan itibaren açık kanaldan yayınlanması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler