Türk Telekom evinde Polski Cukier Toruń karşısında zorlanmadı

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin 13. haftasında Türk Telekom evinde Polski Cukier Toruń karşısına çıkarken maçtan 100-87 galip ayrıldı.

İlk çeyreğe oldukça etkili bir oyun ile başlayan temsilcimiz takım halinde bulduğu art arda sayılar ile kısa sürede farkı çift hanelere kadar çıkarttı. İlerleyen dakikalarda Nick Johnson ve Muhammed Baygül’ün önderliğinde sayı bulmaya devam eden ve savunmasını sertleştiren Türk Telekom skoru 23-3’e getirdi. Çeyreğin son bölümünde deplasman ekibi isabetli atış bulmaya başlarken çeyrek Telekom’un 30-14 üstünlüğüyle geçirdi.

İkinci çeyreğe iki takım karşılıklı sayılar ile başlarken çeyreğin ilk üç dakikası Türk Telekom’un 17 sayı üstünlüğüyle geçirdi. (35-18) İlerleyen dakikalarda farkı tekrar 20’li sayılara çıkartan Ankara ekibi ikinci çeyreğin ilk beş dakikasını 42-20 üstün geçmeyi başardı. Çeyreğin son bölümde yakaladığı sayı farkını koruyan Türk Telekom art arda bulduğu isabetler ile farkı arttırmayı başardı ve ilk yarıyı 57-31 önde kapattı.

championsleague.basketball

Üçüncü çeyreğe Türk Telekom ilk yarıda yakaladığı sayı farkını kontrol altında tutarak başlarken çeyreğin ilk dakikaları karşılıklı basketler ile geçirdi. İlerleyen dakikalarda iki takım karşılıklı sayılar bulurken çeyreğin ilk beş dakikasını Ankara temsilcisi 23 sayı farkla 69-46 önde kapattı. İlerleyen dakikalarda çeyreğin başında olduğu gibi farkı kontrol altında tutan ev sahibi ekip son çeyreğe 21 sayı farkla 76-55 önde girdi.

Son çeyreğe deplasman ekibi art arda sayılar ile başlarken fark çeyreğin başında 16 sayıya kadar düştü. (76-60) İlerleyen dakikalarda farkı indirmeye çalışan Polski Cukier Toruń karşısında skordaki üstünlüğünü sürdüren Türk Telekom maçın bitimine üç dakika kalaya 92-73 üstün girdi. Maçın son bölümünde iki takım karşılıklı sayılar bulurken Türk Telekom, FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin 13. haftasında Polski Cukier Toruń karşısında sahadan 100-87 galibiyetle ayrıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler