Maça Anadolu Efes fırtına gibi başladı.  Dusko Savanovic ve Doğuş Balbay’ı etkili oyunuyla Efes ilk 6 dakikayı 18-9’luk üstünlükle geçti Periyotun kalan kısmında ise Fenerbahçe Ülker maçı Emir ve Bo McCalebb’in sayılarıyla dengeledi. İlk periyot 24-24’lük eşitlikle sona erdi. 2. periyotta ise maç yüksek tempoda devam etti ancak şut yüzdeleri her iki takım için de biraz geriledi. Periyot Fenerbahçe Ülker’in sayılarına Anadolu Efes’in sürekli cevap verebilmesiyle dengeden ayrılmadı ve devre konuk ekibin 2 sayılık üstünlüğü ile 39-41 sona erdi.

3. periyot ilk yarıya göre çok daha düşük tempoda geçti. Fenerbahçe bir ara farkı açsa da Jamon Gordon ve Milko Bjelica takımını oyunda tuttu. 3. Periyot Fenerbahçe Ülker’in 53-54 üstünlüğü ile sona erdi.  4. Periyot savunmaların kademe atladığı periyot oldu. Bitime 9:48 kala ev sahibi ekip 55-54 öne geçti. Ancak bu dakikadan sonra Fenerbahçe Ülker savunması mavi-beyaz’lı ekibe hiç kolay sayı şansı tanımadı.  Hücumda Kleiza ve Bogdanovic’in skorer oyunu savunmada McCalebb ve Zoric’in önemli katkıları Fenerbahçe Ülker’in 15-3’lük seri yakalamasını sağladı ve bir daha arkasına bakmadı. Maçı Fenerbahçe Ülker 63-71’lik üstünlükle tamamladı. Fenerbahçe Ülker’de Kleiza ve Bogdanovic takımının hücumunu sırtladı 33 sayı buldular. Savunmada ise özellikle McCalebb ve Zoric’in katkısı maçı getiren etkenlerdendi. Anadolu Efes’de ise Dusko Savanovic hücumda etkili silahtı. Ayrıca Jamon Gordon da iyi bir maç çıkardı.

EFes

Fener

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir