Turgay Zeytingöz: “Tüm kulvarlarda iddialı bir takım kuracağız”

Yeni sezon hazırlıklarına Uşak’ta devam eden Banvit’te, genel menajer Turgay Zeytingöz sezon hazırlıkları ve gelecek sezon hakkında açıklamalarda bulundu.

Yeni sezon hazırlıklarına 16 Ağustos’ta kendi tesislerinde başlayan ve dün itibariyle 15 günlük kampa giren Banvit, toplam 8 hazırlık maçı oynayacak. Uşak’tan sonra Antalya’da da kampa girecek Banvit’te genel menajer Turgay Zeytingöz, AA’ya açıklamalarda bulundu. Hazırlık programının detaylarını, “Uşak’ta 11 – 12 Eylül’de Muratbey Uşak ve Demir İnşaat Büyükçekmece takımlarının yer alacağı üçlü turnuvaya katılacağız. 12 Eylül’de ise Antalya’ya giderek Gloria Sport Arena’da düzenlenecek iki ayrı turnuvada mücadele edeceğiz.” diyerek açıkladı.

Zorlu sezonun öncesini oldukça verimli geçirmek istediklerini aktaran Zeytingöz, takımın eksiklerinden ve yeni sezon hedeflerinden şu sözlerle bahsetti: “Yaklaşan zorlu sezon öncesi biz de kendimizi son kez test etme şansı bulacağız. Uşak’ta, milli takım turnuvası sona eren Damian Kulig’in de takıma katılması ile tek eksiğimiz Slovenya Milli Takım kadrosunda bulunan kaptan Gasper Vidmar olacak. Şu anda takımı ile Avrupa Şampiyonasında başarı ile mücadele eden Vidmar’ın da en geç Antalya’da yapılacak ikinci turnuvada aramızda olmasını bekliyoruz. 15 gün süre içinde toplam 8 hazırlık maçı oynadıktan sonra 25 Eylül’de Bandırma’ya geri dönerek 4 Ekim’de Fenerbahçe ile oynayacağımız Cumhurbaşkanlığı Kupası maçı hazırlıklarına kendi tesislerimizde devam edeceğiz. Kamp sürecinde takım uyumunu daha da pekiştirip tüm kulvarlarda iddialı olacak bir takım ortaya çıkarmak istiyoruz.” 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler