Turgay Zeytingöz: ”Şampiyonlar Ligi’nde en tepeyi hedefliyoruz!”

Galatasaray Nef Genel Menajeri Turgay Zeytingöz, bugün konuk olduğu programda yeni sezonun Galatasaray’ını değerlendirdi.

Başantrenör Andreas Pistiolis’in takımın başına gelmesiyle ivme yakalayan Galatasaray Nef, sezonu iyi bir noktada tamamladı. Yaz transfer döneminde gidenler ve gelenlerle yeni bir kadro oluşturdu, yeni sezona hazırlandı. GM Turgay Zeytingöz, bugün Galatasaray Televizyonu’na bu süreci değerlendirdi.

”Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde en tepeyi hedefliyoruz”

2022-23 sezonunda da BCL’de kupa için mücadele edecek sarı kırmızılıların hedefi zirve. Taraftarın memnun kalacağı bir kadro oluşturmak istediklerinin altını çizen Zeytingöz, bu ideallerini gerçekleştirdiklerini düşünüyor.

Turgay Zeytingöz’ün açıklamalarından kesitler:

Taraftarın memnun olacağı bir takım

”Geçen sezon başından itibaren vurguladığımız şey hep aynıydı. Galatasaray camiasına layık bir takım oluşturmak, taraftarın memnun olacağı ve izlemekten keyif alacağı bir takım oluşturmak istiyorduk. Nihayetinde bunu gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum.

Tabii sonucunda her ne kadar taraftarın gurur duyduğu bir takım olsak da, sonunda biraz buruk ayrıldık. Çünkü Avrupa’nın en iyi takımına, Avrupa’nın son iki sene şampiyonu olan Anadolu Efes’e karşı belki de o seriyi geçme noktasına getirmiştik. Dolayısıyla tabii ki burukluk var içimizde.

Avrupa’da istediğimizi tam olarak gerçekleştirmedik. Geçtiğimiz sene iyi başladığımız bir Avrupa serüveninde maalesef ikinci grupta elenmek durumunda kaldık. Andreas Pistiolis’in gelişi ve ondan sonra taraftarla beraber yakalanan sinerji bizi iyi bir yere getirdi.”

Hedefimiz Final Four

”Bu bir oluşum. Geçen sene bu oluşumun ilk senesiydi. Galatasaray Nef adı altında A Takımı ve altyapısıyla sürekli büyüyen sürekli hedefini geliştiren ve daha iyiye gitmeye çalışan bir organizasyon. Bu organizasyonun ikinci senesi.

Bu sene hedeflerimiz daha büyük. Bu sene katılacağımız Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde bu sefer en tepede olmayı arzu ediyoruz. Tabii oradaki format milli format olmadığı için en baştan şampiyonluk hedefi koyamazsınız. Orada öncelikli hedefimiz Final Four’a kalmak.

Final Four günlük performansın belirleyici olduğu bir sistem. Oraya kalmak ve sonrasında da belki de şu ana kadar Türkiye gelmemiş bir kupayı yine ilklerin kulübü Galatasaray olarak gerçekleştirmek amacındayız. İnşallah yolumuz açık olur ve güzel bir sezon geçiririz diye ümit ediyorum.”

Abdi İpekçi ruhunu tekrar canlandırmak

”En korkulan deplasman benim için Abdi İpekçi’deki Galatasaray deplasmanıydı. Geçen sene bunu Abdi İpekçi ruhunu tekrar canlandırmak olarak dile getirdik ve sonunda da gerçekten böyle bir ortam yarattığımızı düşünüyorum.

En son Anadolu Efes serisinde, ondan öncesinde TOFAŞ karşılaşmasında yaşadığımız ortam gerçekten çok etkileyiciydi. Bence böyle bir ortamda Galatasaray her çıktığı karşılaşmada favoridir. Bu sene de başından itibaren taraftarımızı takımımıza destek olmaya davet ediyorum.

Bildiğiniz gibi çok yakın zamanda bilet satışlarımıza başlandı. 12 Ağustos’a kadar yenileme dönemi sürecek. 15 Ağustos’ta genel satış dönemimiz başlayacak. Bütün taraftarımızı bütçeleri doğrultusunda Sinan Erdem’den bir koltuk alıp Abdi İpekçi ruhunu yaşatmalarını bekliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler