Turgay Demirel: ”Değişiklik yok, Eurobasket 2017, Türkiye’de oynanacak”

FIBA Avrupa Başkanı ve TBF Onursal Başkanı Turgay Demirel, bugün sabah saatlerinde Taksim, Grand Hyatt Otel’de basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’de gerçekleşen darbe girişiminin organizasyonları etkilemeyeceğini söyleyen Demirel konu ile ile ilgili bilgiler verdi.

Turgay Demirel: ”2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası, dört ülke ile birlikte düzenlenecek ve finaller Türkiye’de olacak. Bu olay olduğu zaman yine organizasyonlarla ilgili federasyonların aklına hep bir soru işareti geliyor. Ancak Eurobasket’i düzenleme konusunda bir sorunumuz yok. Bu organizasyona bir seneden fazla var ve kimsenin bu konuda tereddüttü yok. Konu ile ilgili en önemli haber ise 22 Kasım’da yine Avrupa Basketbol Şampiyonasının kura çekiminin Türkiye’de yapılacak olmasıdır.” ifadelerini kullandı.

Samsun’da yapılması planlanan ancak ertelenen U18 Avrupa Basketbol Şampiyonası hakkında da konuşan Turgay Demirel, bu organizasyon ile ilgili de bir sorunlarının olmadığını 15 Temmuz’un üzerine geldiği için ertelediklerini ancak yine Türkiye’nin ev sahipliğinde kısa sürede düzenleneceğini bildirdi.


Turgay Demirel’in basın mensupları ile yaptığı konuşmanın tamamına Türkiye Basketbol Federasyonu’nun resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler