Tuğçe Canıtez: ”Ankara seyircisinin büyük katkısı oluyor”

A Milli Kadın Basketbol Takımının bu akşam İsrail ile oynayacağı maç öncesi milli oyuncumuz Tuğçe Canıtez, akşam yaptıkları idman sonrası TrendBasket’e özel açıklamalarda bulundu. 

2017 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde Ankara’da İsrail ile karşılaşacakları maçı değerlendiren Canıtez: ” İsrail’in çok hızlı oynadığını biliyoruz. Çok fazla fast break’e çıkıyorlar. Bunların dışında çok sert bir maç olacağını düşünüyorum. İyi oynayıp kazanacağız. ” şeklinde konuştu. 

Ankara’daki seyircinin A Milli Kadın Basketbol Takımı’na ilgisinin her zaman fazla olduğunu ve bu konuda neler düşündüğü hakkında sorulan soruya ise başarılı oyuncu şu şekilde cevap verdi: ” Biz Milli Takım olarak birkaç senedir maçlarımızı Ankara’da oynuyoruz. Ankara seyircisinin katkısı bize her zaman çok fazla oluyor. Tabii ki bu senede onların desteğini arkamıza alıp elimizden helen en iyi oyunu oynamaya çalışacağız. ” dedi.

Ekrem Memnun’un takım ayrılıp yerine yardımcı antrenör Aziz Akkaya’nın gelişi ile ilgili de konuşan Tuğçe Canıtez:

” Ekrem Memnun zamanında da Aziz Akkaya yardımcı antrenördü. Aziz Akkaya’nın gelişi ile sistemde bir değişiklik yaşanmadı. Sonuçta o da uzun yıllardır bu sistemin içerisinden olan bir koç. Kendisini de uzun zamandır tanıdığımız için antrenman taktiklerine kısa sürede alıştık. ” ifadelerini kullandı.

Son olarak takıma yeni takılan oyuncuları da değerlendiren 25 yaşındaki oyuncu:” Önemli isimler aramızda değil ancak kadromuz bu isimlerin yerini dolduracak güçte. Yarın İsrail karşısına en iyi şekilde çıkmak için çalışıyoruz. ” diyerek sözlerini noktaladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler