14. TÜBAD Mehmet Baturalp Turnuvası finalinde Fenerbahçe Beko ve Darüşşafaka Tekfen karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın galibi 72-94’lük skorla Fenerbahçe Beko oldu.

Darüşşafaka Tekfen ilk beşi: John Gillon – Andrew Andrews – Erkan Veyseloğlu – Ryan Luther – Grant Jerrett

Fenerbahçe Beko ilk beşi: Lorenzo Brown – Nando De Colo – Edgaras Ulanovas – Danilo Barthel – Jan Vesely


14. TÜBAD Mehmet Baturalp Turnuvası’nın final müsabakasında Darüşşafaka Tekfen ve Fenerbahçe Beko karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın galibi ve turnuvanın kazananı Fenerbahçe Beko oldu. Maçın ilk çeyreğinden bu yana oyunu ağırlığını koyan ve etkili olan taraf Fenerbahçe Beko oldu. Jarell Eddie’nin 18 sayı ile öne çıktığı ilk yarı sonunda devre arasına 37-50 Fenerbahçe Beko üstünlüğü ile gidildi. Darüşşafaka Tekfen’de ilk yarı sonunda öne çıkan isim 10 sayı ve 4 ribaundluk performansı ile Grant Jerrett oldu.

Üçüncü çeyrekte ise fark biraz daha açıldı. Bu çeyrekte Fenerbahçe Beko’da Edgaras Ulanovas ve Danilo Brthel etkili olurken Darüşşafaka Tekfen’de Selim Troy Şav öne çıktı ve final periyotuna 51-75 Fenerbahçe Beko lehinde gidildi. Son çeyreğe etkili giren ekip Darüşşafaka Tekfen oldu ve dördüncü çeyreğe 7-0’lık Darüşşafaka Tekfen serisi ile girildi.  Karşılaşmanın sonuna doğru öne çıkan isim son periyot attığı 9 sayı ile Tarık Biberovic oldu ve Fenerbahçe Beko karşılaşmadan 72-94 galip ayrılmayı başardı.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 20-31
  2. çeyrek: 37-50
  3. çeyrek: 51-75
  4. çeyrek: 72-94

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız

 

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir