TRT – Saran Grup krizi henüz çözülemedi, Olimpiyat Oyunları Türkiye’de yayınlanmayabilir!

Brezilya’nın Rio de Janerio kentinde 5-21 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları, olumlu bağlamda bir sürpriz gelişme yaşanmaması halinde Türkiye’de yayınlanmayacak.

2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nın yayın haklarını elinde bulunduran Saran Grup ile TRT arasında yaşanan anlaşmazlık büyük bir probleme zemin hazırlamış durumda. TRT’nin yayın haklarını satın alabilmek adına Saran Grup’un istediği fiyatı vermeye yanaşmaması, Saran Grup’un ise satış için herhangi bir ücret indirimine gitmemesi görüşmeleri tıkadı.

Saran Grup’un istediği fiyatı yüksek bulan TRT’nin beklenen fiyat marjına inilmediği takdirde yayın haklarını satın almayacağı ifade edilirken spor dünyasının en özel organizasyonunun başlamasına iki gün kala yayıncı kuruluşun hala belli olmaması çeşitli tepkilere yol açıyor.

Bir internet sitesi aracılığıyla imza kampanyası başlatan spor tutkunlarının kampanya sonuçlarını TRT ve T.C Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a da göndereceği belirtildi.


Orijinal kaynak | patronlardunyasi.com

1 Yorum

  1. Olacak iş değil. Devlet birşeyler yapmalı. Olimpiyatların yayınlanmadığı tek ülke olmak istemiyorsak bir çare bulunmalı…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler