Trabzon Bir İlki Hedefliyor: Play-off

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Gökhan Saral ile Genel Sayman Hasan Aktaş, Trabzon Tv’de yayınlanan 90+3 programının konuğu oldu.

“Yolumuza Beko Basketbol Ligi’nde devam ediyoruz”

Programda konuşan Gökhan Saral’ın açıklamaları şu şekilde:

 

“Sakatlıklar takımı olumsuz etkiledi”

“Şampiyon olan bir basketbol kulübü derneği… Bu süreçte yönetimin devam edip etmeyeceği, yeni yönetimin kim olacağı, sponsor sorununun ne şekilde çözüleceği soruları nedeni ile sezon başında kongre süreci biraz geç oldu. Bizler Trabzonlular olarak vefalı insanlarız. Yönetim kurulu olarak şöyle bir karar verdik: Kulübümüzü şampiyon yapan Hasan Özmeriç hocamız ile yola devam edeceğiz. Ettik de. Elimizde, El-Amin gibi kaliteli bir oyuncumuz vardı ve daha sonra bir çok takviyelerle flaş transferler yaptık. Tabi ki antrenman eksikliği, yerli ve yabancı oyuncuların sonradan takıma adaptasyonu, yönetim ve teknik kadro olarak çok fazla zamanda lige hazırlanamayışımız ve lig öncesi Tsyd Ankara Turnuvası, Gaziantep’te kupa elemeleri, Edirne’de hazırlık turnuvalarında mücadele etmemiz, takımımızda biraz da sakatlıklara yol açtı. Beklemediğimiz şekilde oyuncumuz El Amin sakatlandı. Bu sakatlıkların olması ve ardından ilk üç maçta mağlup olmamızın ardından hocamızla yollarımızı ayırdık. Hasan Özmeriç hocamız, takımımızı şampiyon yapmıştır. El Amin de bizim için kıymetli bir oyuncudur, Trabzonspor’a hizmet etmişlerdir, onların da gönüllerini kırmadan ortak noktada buluşarak her ikisiyle de yollarımızı ayırdık.”

 

“Play-off potasındayız”

“Beko Basketbol Ligi’nde, başlangıçtan bugüne baktığımızda kaybettiğimiz maçları çok az skorlarla kaybettik. Sezon öncesi Tsyd ve Olin Kupası’nı kazandık. Ancak beraberinde sakatlıkların süregelmesi,  hoca değişikliğimiz, yeni oyuncularımızın adaptasyonu ve yine bunlara rağmen defans anlamında biraz eksikliğimiz vardı. Onu da Hakan Demir hocamız giderdi. Sert oyun ve iyi savunma ile bunları da aşmış olduk. Takım da oturdu. Galibiyetler de gelmeye başladıkça yönetimimizde, teknik heyetimizde ve seyircimizde güven olgusu oluştu. İkinci yarının başlamasıyla da seri galibiyetler aldık ve en son Türk Telekom galibiyeti ile bizi arzuladığımız noktaya; yani Play-Off potasına girdik. Bugüne kadar Trabzonspor Basketbol Kulübü’nün böyle bir hedefi olmamıştı, ilk defa böyle bir hedef koyduk.”

“Olmazsa olmazımız altyapı”

“Sponsorumuzun, başlangıç noktasındaki olmazsa olmazı altyapı desteği idi. ‘Altyapı yoksa ben yokum, altyapıda oyuncu yetişmezse ben yokum’ idi. Bugün İstanbul’da oynayan çok önemli Trabzonlu oyuncularımız var. Bu çok önemli bir şey. Bütün kulüplerde futbol branşında olduğu gibi basketbolda da oyuncular Trabzon’da yetişip boy göstermeye başladı. Bu anlamda biz altyapıya da çok büyük yatırım yaptık. Tabi bu bir yönetim şekli. Biz bugün burada bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Belki biz yarın olmayız, yeni gelen yönetim de bu şekilde devam ederse Trabzonspor basketbol kulübü kalıcı olur.”

 

Genel Sayman Hasan Aktaş: “Ödemeleri düzenli yapıyoruz”

“Biz işe ilk soyunduğumuzda 12 milyon Tl’lik bir bütçeyle yola çıktık. Bu bütçenin 4 milyonu borçtu, 8 milyonu bizim gerçek bütçemizdi. Bunun bir kısmını yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte karşıladık. Başkanımız burada iyi bir meblağı karşıladı. En büyük desteği Muharrem Bey verdi, ona da buradan teşekkür ediyoruz. Geri kalanını başkanımız ve yönetim kurulu arkadaşlarımızla paylaştık. Bir bütçe oluşturduk ve bu bütçeyi düzenli bir şekilde harcamaya çalışıyoruz. Eski borçlarımızın bir kısmını verdik, çok az bir kısmı vardı. Sporcularımıza düzenli ödeme yapıyoruz. Kulübü tam bir kurumsal yapıya getirdik ve devam ettiriyoruz.”

Kaynak:Tbl.org.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler