Toronto Raptors’a %50’lik seyirci kısıtlaması #NBA

NBA’de ve dünyada artan koronavirüs vakalarıyla beraber tedbirler genişletilirken, konuyla ilgili bir darbe de Toronto Raptors’a geldi.

Son zamanlarda kendisini hissettirmeye başlayan Omicron varyantıyla beraber COVID-19 salgını etkisini spor dünyasında da göstermeye başladı. Geçtiğimiz son birkaç haftada oyuncular bazında bu durumdan fazlasıyla etkilenen NBA, şimdi de Toronto Raptors özelinde farklı bir kısıtlamayla karşı karşıya geldi.

Ontario hükümeti aldığı kararla eyaletteki 1.000 ve üzeri kapasiteye sahip büyük spor ve eğlence alanları için %50’lik bir seyirci sınırlaması getirdiğini açıkladı. Maçlarını Toronto’daki Scotiabank Arena’da oynayan Toronto Raptors da bu tedbir doğrultusunda sezonun geri kalan bölümünde maçlarını yarı kapasiteyle oynamak zorunda kalacak. Bu kararla beraber Ontario, NBA ve NHL kapsamında seyirci kısıtlamalarını yeniden yürürlüğe koyan ilk bölge oldu.

NBA’in de artan koronavirüs vakalarına istinaden yeni uygulamaları yürürlüğe koyması bekleniyor. Yakın zamanda çıkan haberlere göre NBA yönetimi NBPA (Oyuncular Birliği) ile ortaklaşa olarak yeni bir COVID-19 test protokolünü regüle etmek adına görüşmelerini sürdürüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler