Turkish Airlines EuroLeague temsilcimiz Anadolu Efes’te Tolga Geçim, takımının EuroLeague Medya Gününde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Anadolu Efes’in yeni sezon öncesi ilk ve tek transferi olan Erten Gazi ile birlikte Zoom üzerinden yapılan buluşmaya katılan Tolga Geçim, bazı konularda açıklamalarda bulundu.

TrendBasket’in geçtiğimiz sezon sonrası Anadolu Efes kadrosunu korurken diğer takımların önemli hamleler yapmasıyla alakalı sorduğu soruya: “Sonuçta bu bizim için bir avantaj çünkü biz, birbirine alışmış, sahaya çıktığında basketbolu daha iyi yansıtan bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Diğer takımlar değişiklikler yaptı. Uyum süreci var ve bunun bizim için bir avantaj olacağını düşünüyorum. Biz yine sahaya çıktığımızda, birbirimizi bilen ve daha iyi anlaşan bir ekip olduğumuz için bence zafere ulaşacağımıza inanıyorum.” şeklinde yanıt verdi.

Tolga Geçim’in açıklamalarından bazı satır başları:

”Salonda oynayan sporculardan olduğumuz için pandemi süreci bizi çok etkiledi. Bu sene için aynı şekilde mücadele edip, şartlar el verdikçe elimizden gelenin en iyisini yapacağımıza inanıyorum.

12 yaşında Bandırma’ya gittim ve orada 10 sene basketbol oynadım. Altyapısında yetiştim, defalarca formasını giydim. Orada  milli takım oyuncusu oldum. Gerçekten Banvit gibi Türk basketbolculara önem veren, altyapısından oyuncu yetiştiren bir takımın kapanması beni çok üzdü. Umarım ilerleyen zamanlarda yeniden ayaklanırlar ve sahada yer alırlar.

Geçen seneyi yarım kalan bir hikaye olarak görüyorum. Hem EuroLeague’de hem de Türkiye’de çok iddialıydık. Ben iki taraftan da kupayla ayrılacağımıza inanıyordum. Umarım yarım kalan hikayeyi bu sene bitiririz ve şampiyon oluruz.

Hedefim hep EuroLeague’de oynamaktı. Şimdi de EuroLeague’in en güçlü ekibinde oynuyorum. Umarım hep buralarda kalıcı olurum.

Yasakların kalkmasının ardından bireysel antrenörümle birlikte yaz boyunca hem basketbol hem de fiziksel anlamda antrenmanlar yaptım. Bu sene gerçekten kendimi çok daha iyi hissediyorum. Her geçen gün oyunumun üstüne koyarak çalışıyorum. Bu sezon gerçekten farklı bir Tolga izleyebiliriz.

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir