Erten Gazi: ”Takımın savunmada benim enerjime ihtiyacı olduğunu hissediyorum” #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague temsilcimiz Anadolu Efes’in yeni transferi Erten Gazi, EuroLeague Medya Gününde basın mensuplarıyla buluştu.

Tolga Geçim ile birlikte Zoom üzerinden yapılan konuşmaya katılan Erten Gazi, basın mensuplarıyla bir araya gelirken bazı açıklamalarda bulundu.

Erten, TrendBasket’in yönelttiği ”Senin gibi kariyerini ve eğitimini Amerika’da sürdürmek isteyen oyunculara nasıl tavsiyelerde bulunursun?” içerikli soruya: ”Birçok genç oyuncu bu konu hakkında benden yardım istedi. Onlara şu an verebileceğim tavsiyelerden birisi hem basketbolunuzu hem de derslerinizi bir arada yürütmeye çalışın. Amerika’nın ve Türkiye’nin sınavlarına iyi hazırlanın çünkü sınavlardan iyi puan alamazsanız her ne olursa olsun üniversiteye giderken sıkıntı yaşarsınız. O yüzden bazı şeylerden fedakarlık etmeniz gerekecek. Özellikle sosyal hayatınızdan. Basketbolu oynamaya devam edin, derslerinize özen gösterin.” yanıtını verdi.

Erten Gazi’nin açıklamalarından bazı satır başları:

”Kolej basketbolu, Avrupa basketboluna göre biraz daha hızlı oynanıyor. Her ne kadar setlere önem verilse de kolej basketbolunda daha çok birebir üzerinden oynanan bir basketbol varken Avrupa basketbolunda daha çok takım oyununa dayalı basketbol var.  O yüzden zaten Amerika’ya giden oyuncularda birebir oyunun daha iyi olduğunu görüyoruz.

Ergin Ataman çok profesyonel bir koç. Benden ne istediği net bir şekilde aktardı. Benim savunmada enerji ve takıma hareketlilik getirmemi istiyor. Hocamla(Ergin Ataman) çok iyi anlaşıyoruz. Umarım tüm sezon boyunca bu şekilde devam eder.

Amerika’da konferans maçlarının iptal edilmesinin ardından Kıbrıs’a geldim ve burada bir ay geçirdikten sonra Yakup ağabey(Yakup Sekizkök) aradı ve beni iki üç gün içerisinde antrenmanlarda görmek istediğini söyledi. Çok büyük şanstı ki kısa sürede uçak bileti bulabildim ve sonrasında antrenmanlarda geçirdiğim yaklaşık 10 günlük sürenin ardından kulüp benimle sözleşme imzaladı. Takımın savunmada benim enerjime ihtiyacı olduğunu hissediyorum. Takıma döndüğüm için mutluyum.

Anadolu Efes’ten ayrılmadan önce Koç Ivkovic benim kalmamı istemişti ancak aynı zamanda eğitim hayatımı da sürdürebilmek istediğim için Amerika’ya gittim. Orada hem basketbolumu geliştirdim hem de diplomalarımı aldım ve şimdi yeniden Anadolu Efes’e döndüm. Doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler