TOFAŞ Spor Kulübü, Bursa çapında 50 basketbol sahasını hizmete açtı

Ellinci yılını kutlayan TOFAŞ Spor Kulübü, bu kilometre taşının şerefine Bursa şehrinde basketbola ilgiyi ve sevgiyi artırabilecek bir hizmette bulundu. Bugün düzenlenen açılış töreniyle birlikte şehrin dört yanına yayılmış 50 semt sahası hizmete girecek.

 

Sabah saatlerinde düzenlenen açılışta Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Türkiye Basketbol Federasyonu CEO Ömer Onan, TOFAŞ Genel Menajeri Tolga Öngören, TOFAŞ Başantrenörü Orhun Ene ile oyuncular Sammy Mejia, Barış Ermiş ve Berkan Durmaz hazır bulundu.

 

Akabinde, TOFAŞ Spor Kulübü tesislerine geçildi ve kulüp başkanı Cengiz Eroldu kulübün tarihi ve yapısına dair basın mensuplarına Mustafa Vehbi Koç Spor Salonu’nda bir sunum yaptı. Sunum boyunca Eroldu’nun dikkat çeken bazı ifadeleri şunlar:

Müessese takımlarının yerini bugün nispeten belediye takımları aldı. Müesseseleri oyunun içine yeniden çekmemiz gerek.

Bizim öncelikli hedefimiz Bursa’ya gelen takımların çekinerek gelmesini sağlamak; bunu da başardık diyebiliriz.

Hayalimiz şehrin diğer takımlarıyla da ortak projeler yürütmek. Bursaspor’un BSL’de mücadele edecek olması çok değerli. Bursa’da böylece her hafta üst seviye bir basketbol maçı izlenebilecek.

Şirketimizin ekonomik gelişime katkı sağlayan yönetim kültürünü de basketbol yatırımlarımıza taşıyoruz. Bu konuda örnek bir model oluşturmak en büyük hedeflerimizden biri.

Bugün altyapılarımız sadece sporcu değil, sporun değerlerini koruyup, iyi insan yetiştirmek için çalışıyor. [50 Pota Semt Sahaları’nda] basketbol oynayan gençler profesyonel sporcu olmasalar bile, sporun olumlu etkileriyle daha sağlıklı ve dengeli bir hayat sürecekler.

Sunum sonrasında basın mensupları Öngören ve Ene’nin rehberliğinde TOFAŞ Spor Kulübü’nün altyapı ve A Takım oyuncularının kullanımına sunduğu antrenman sahasını, soyunma odalarını, rehabilitasyon merkezini ve pilates ile ağırlık odasını yakından görme imkanı buldular. TOFAŞ yetkililerinin ağırlanan basın mensuplarıyla birlikte tesislerde yedikleri öğle yemeğinin ardından etkinlik sona erdi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler