TOFAŞ, Demir İnşaat Büyükçekmece deplasmanında zorlanmadı | #BSL

Basketbol Süper Ligi’nin üçüncü haftasının ilk gününde Bursa ekibi Tofaş, Demir İnşaat Büyükçekmece’ye konuk oldu. Karşılaşmayı etkili oyunuyla farklı bir şekilde kazanan Tofaş, ligdeki ilk galibiyetini alırken ev sahibi D.İ. Büyükçekmece, ligdeki ilk mağlubiyetini tattı.

D.İ. Büyükçekmece, Ceyhun Altay’ın sayılarıyla maça hızlı bir şekilde başladı. Etkili hücumlarıyla Tofaş karşısında oyunu kontrol altında tutup aradaki farkı koruyarak karşılaşmaya devam eden D.İ. Büyükçekmece’de çeyrek ortasında sekizinci sayısına ulaşan Ceyhun Altay, Tofaş’a molayı aldırdı (15-14). Moladan iyi dönen Tofaş, Ümit Sonkol’un sorumluluk almasıyla birlikte ilk çeyreği 22-20 önde kapadı.

Tofaş, maçın ikinci çeyreğine Sammy Mejia’nın sayılarıyla başlarken çeyrek başında aradaki farkı on sayıya kadar çıkardı. Hücumdaki verimsizliği savunmasını da yansırken oyundan iyice kopmaya başlayan D.İ. Büyükçekmece, dengeyi kuramadı ve Tofaş, aradaki farkı git gide açmaya başladı (24-37). D.İ. Büyükçekmece, aldığı molalardan sonra devre sonlarında aradaki farkı eritse de ilk yarı Tofaş’ın 33-47 lik üstünlüğü ile tamamlandı.

@BuyukcekmeceBK

İkinci yarıya da rakibi bunaltan hücumlarıyla başlayan Tofaş, çeyrek başında Sammy Mejia’nın arka arkaya bulduğu sayılarla 6-0 lık bir seri yakaladı (35-53). Bir türlü ritmini bulamayan D.İ. Büyükçekmece karşısında Tofaş, oyunu tamamen kontrolü altına alarak aradaki farkın kapanmasına izin vermedi ve Barış Ermiş’in de hücumda aktif olmasıyla beraber farkı 16 sayıya kadar çıkararak son çeyreğe rahat bir şekilde girmeyi başardı (50-66).

Karşılaşmanın son çeyreğine oldukça rahat bir şekilde giren Tofaş, tamamen oyundan kapan ev sahibi karşısında farkı açmaya devam ederken, D.İ. Büyükçekmece, Ceyhun Altay ile ayakta kalmaya çalıştı (53-78). Son çeyrekte yabancı oyuncularından istediği desteği alamayan  ve yenilgiyi kabullenen D.İ. Büyükçekmece karşısında kenardaki oyunculara şans veren Tofaş, karşılaşmadan 70-93 galip ayrıldı.

Geri1 of 3

TOFAŞ, Demir İnşaat Büyükçekmece deplasmanında zorlanmadı #BSL

2 YORUMLAR

  1. Orhun hoca milli takıma oyucu kazandırıyoruz dediği oyuncuyu tofaşta ben bulamadım ! 94 lu micic mi acaba sırp milli takımına kazandırılacak ? Yoksa kaya peker mi ? Caner mi ümit sonkol mu ?

  2. sezon başında tofaş ve karşıyaka gençlere süre vereceğiz diye bol keseden atıyorlardı.demeki uygulamak konuşmak kadar basit değilmiş.iki maçta tofaş ve karşıyakanın gençlerinin aldığı süre 16 dk. bu kadar çok süre veripte çocukları şımartmasaydınız…,sizleri dinleyen halkı mı,gençleri mi yoksa kendinizi mi kandırdınız?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler